« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Philadelphia 76ers satılıyor

Amerikan Ulusal Basketbol Ligi (NBA) yönetim kurulu, Philadelphia 76ers takımının, Apollo Global Management'ın kurucularından Josh Harris'in öncülük ettiği gruba satılmasına onay verdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

NBA'den yapılan açıklamada, Forbes dergisi tarafından değeri bu yıl başında 330 milyon dolar olarak gösterilen takımın el değiştirmesinde sakınca olmadığı belirtildi ancak anlaşmanın içeriğine dair bir bilgi verilmedi.

Takımın yeni olası sahipleri arasında, Harris'in yanı sıra Blackstone şirketler grubunun direktörlerinden David Blitzer de bulunuyor.

NBA Başkanı David Stern, ilgili açıklamasında, takımın Josh Harris ile David Blitzer'e satılacak olmasından memnuniyet duyduklarını, büyük bir ticari tecrübeye sahip olan bu ikilinin, takımın daha da büyümesine katkıda bulunacaklarına inandıklarını belirtti.

Takım son olarak 1996 yılında Comcast-Spectator'ın başkanı Ed Snider tarafından satın alınmıştı.

WILL SMITH HİSSEDARLARINDAN OLDU

Ünlü şarkıcı Will Smith ve eşi Jada Pinkett, Philadelphia 76’ers basketbol kulübünün hissedarlarından oldu.

Smith yaptığı açıklamada, “Takımın yeni sahibi Joshua Harris ile görüştük ve Philadelphia’nın bir parçası olmak istediğimizi söyledik. Ben ve eşim Jada Pinkett'ın Philadelphia 76'ers takımının hissedarlarından olduğunu söylemekten gurur duyuyorum” şeklinde konuştu.

 

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler