Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Phelps'ten büyük üçleme

Erkekler 200 metre bireysel karışık finalinde Michael Phelps, 1:54.27’lik derecesi ile Olimpiyat şampiyonu oldu. ABD'li sporcu bir dalda üst üste üç Olimpiyat şampiyonluğu elde eden ilk erkek yüzücü oldu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Londra Olimpiyatları'nda, yüzmede erkekler 200 metre ferdi karışık yarışında ABD'li Michael Phelps, altın madalya kazandı ve bu olimpiyatlardaki ilk bireysel madalyasını kazandı.

400 metre bireysel karışıkta geçildiği Ryan Lochte’yi bu sefer alt etmekte kararlı olan ABD’li yüzücü, kelebek stilde başlayan yarışta bir anda öne fırladı. İlk dönüşü dünya rekoru temposundan daha iyi şekilde dönen Phelps, Lochte’nin 0.16 saniye önünde yer alıyordu. Kurbağalamada daha da gerilere düşen Lochte, vatandaşını zorlamaktan uzaktaydı.

eurosport'un haberine göre; Serbest stilde rakiplerini yanına yaklaştırmayan 27 yaşındaki Phelps, Londra’da bireysel dalda ilk altın madalyasını elde ederken, toplam Olimpiyat madalya sayısını 20’ye yükselterek inanılması güç olan rekorunu da geliştirmiş oldu.

200 bireysel karışıkta gümüş madalya 1:54.90 ile Ryan Lochte’ye giderken, bronzun abonesi Laszlo Cseh, 1:56.22 yine podyumun üçüncü basamağında kaldı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler