« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Phelps madalyalarını kaybedebilir

‘En fazla madalya sahibi sporcu’ olarak Olimpiyat tarihine geçen ABD’li yüzücü Michael Phelps bu unvanını kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya.

hurriyet.com.tr
SON GÜNCELLEME

Phelps’in dünyaca ünlü giyim markası Louis Vuitton için verdiği pozlar yüzünden Londra Olimpiyatları’nda kazandığı dört altın iki gümüş madalyanın geri alınabileceği öne sürüldü. Zira 13 Ağustos tarihinde ortaya çıkan reklam fotoğrafları Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nin (IOC) bu yıl başında kabul ettiği Kural 40’ın ihlali anlamına geliyor.

Kural 40 doğrultusunda, Olimpiyatlara katılan sporcuların 18 Temmuz–15 Ağustos tarihleri arasında Olimpiyatlar’la alakası olmayan herhangi bir reklam kampanyasında görünmesi yasak.

Eğer fotoğraflar 16 Ağustos’ta yayınlanacakken yasadışı yollardan medyaya sızdırıldıysa o zaman Phelps’in madalyaları için endişelenmesine gerek kalmıyor. Ancak eğer Louis Vuitton’un fotoğrafları kasten sızdırdığı tespit edilirse, o zaman ABD’li yüzücüyü zor günler bekliyor.

Louis Vuitton, Annie Leibovitz’in çektiği fotoğraflar ilk piyasaya çıktığında, bunların resmi kareler olmadığını ve şirketten çalındığını açıklamıştı. Phelps’in menajerleri de fotoğrafları sızdıranların kendileri olduğu iddialarını reddetmişti.

 

 

 


Bunları da Beğenebilirsiniz