Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

PGA Şampiyonası'nda Tiger fırtınası

Sezonun son majör golf turnuvası olan 91.PGA Şampiyonası, bu hafta sonu ABD ‘de Chaska, Minnesota’daki Hazeltine National Golf Club ‘da oynanacak iki final turuyla sona erecek.

Yavuz Çekirge
SON GÜNCELLEME

Turnuvadan fotoğraflar

Turnuvanın ilk günü  geçen haftanın iki yıldızı Tiger Woods ve Padraigh Harrington rakiplerini geride bırakarak yıldızlar şavaşının ikinci raundunu oynuyorlar izlenimi bıraktılar. 

PGA Şampiyonası kulislerinde Tiger Woods’un  ceza alacağı söylentisi dolaşıyor.

Geçen hafta Bridgestone turnuvasından sonra Tiger Woods  yaptığı basın toplantısında hakemleri suçladı. Padraig Harrington’un  16. Çukurdaki  hatalarının ana nedeninin hakemlerin Padraigh Harrington’u oyunun zamanlaması  konusunda birkaç kez gereksiz yere uyararak dikkatini dağıttıklarını, dolayısıyla Harrington ‘u hataya zorladıklarını söyledi.

Tiger kupayı iyi oynadığı için almak istediğini ,Harrington ‘la yaptıkları mücadelenin bu şekilde hakem müdahalesiyle sona erdirilmesinin hayal kırıklığı yarattığını sözlerine ekledi.

İşte bu sözler üzerine toplanan PGA yönetiminin Tiger ‘a  basına yaptığı bu açıklamalardan ötürü kınama cezası vereceği  söylentisi ortalıklarda dolaşmaya başladı.

Dün (Cuma ) günü oynanan ikinci turda atak bir oyun sergileyen Tiger, en yakın takipçisi Padraigh Harrington ‘la  arasında bulunan  farkı dört puana  çıkararak ilk iki günün toplam skoru olan (-7) ‘yi yakaladı.

Bugün ve yarın oynanacak olan iki final turunu da önde götürmesi beklenen Tiger Woods ‘un 15.Majör Turnuva başarısını yakalayacağına kesin gözle bakılıyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler