Ege Haberleri

EGE

  PFW İzmir’de büyümeye devam edecek

  Hürriyet Haber
  20 Temmuz 2015 - 01:28Son Güncelleme : 18 Temmuz 2015 - 14:02

  Almanya Speyer ve Ege Serbest Bölgesi’ndeki fabrikalarında bin 700 kişiye istihdam sağlayan PFW Havacılık Grubu yeni yatırımlarla İzmir’deki büyümesini sürdürecek.

  Tüm ticari havacılık programları için boru, kanallar ve tüm yapısal birleşenlerin 1. aşama tedarikçisi konumunda olan PFW Havacılık Sanayi Türkiye’deki tesisinin kapılarını tedarikçilerine açtı. Türkiye, Avrupa, Asya ve Kuzey Amerika’dan 40’ın üzerinde şirketin katılım sağladığı etkinlikte, yıllık gelirleri 300 milyon Euro’dan fazla olan firma, tedarik tabanını daha da geliştirmeyi hedefliyor.

  İzmir’de büyüme

  PFW Grup CEO’su Jordi Boto, ticari uçak programları tarafından yürütülen hem tek koridor, hem uzun menzil uçakların gelecek yıllardaki endüstriyel bakış açısını açıkladı. Şirketlerini daha da büyütme amacında olduklarını dile getiren Boto, İzmir’de de büyümeye devam edeceklerini kaydetti.

  Türkiye’de yatırım avantajlı

  PFW Türkiye Genel Müdürü Werner Kuntze ise tedarikçilere yeni tesislerini tanıtırken, Türkiye’deki yatırım avantajlarını anlattı. Türkiye’deki üretim kalitelerinin çok iyi olduğunu ve bütün çalışanlarına teşekkür ettiğini belirten Kuntze, vergi avantajları ve siyasi istikrarın devam etmesi halinde yeni yatırımcıların da Türkiye’yi tercih edeceğini sözlerine ekledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı