« Hürriyet.com.tr
MENÜ

PFDK'ya Fenerbahçe'den sert tepki

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreteri Vedat Olcay, Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun verdiği 1 maç seyircisiz oynama cezasına tepki göstererek, "Tüm olayları yapan Galatasaray, cezalandırılan ise Fenerbahçe. Böyle saçmalık olmaz" dedi.

Vedat Olcay, 26 Kasım Pazar günü Ali Sami Yen Stadı’nda oynanan maçta meşaleleri sahaya atarak yangın çıkaranların Galatasaray seyircisi olduğunu savunarak, "Galatasaray stada binlerce meşale sokuyor. Bunları sahaya atıyor, hatta bizim taraftara da satan onlar. Tüm olayları Galatasaray yapıyor. Fenerbahçe cezalandırılıyor" diye konuştu.

Genel Sekreter Olcay, Fenerbahçe seyircisi tarafından yakılan meşalelerin oyun alanın içine atılmadığını da savunarak, "Çimleri yakan, tüm kötülükleri yapanlar onlar" dedi.

İtiraz haklarını kullanacaklarını ve Tahkim Kurulu’na gideceklerini de ifade eden Olcay, "Bu tür cezayı verenler kamuoyu vicdanında kendilerini cezalandırmak istiyorlar" diyerek sözlerini tamaladı.

SELİM SOYDAN

Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Selim Soydan da Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun yanlış bir karar aldığını söyledi.

Fenerbahçe Kulübü’nün böyle bir cezayı haketmediğini savunan Soydan, "Verilen karar son derece yanlış. Bu tür kararlar Fenerbahçe’nin bu sezon şampiyon olmasını engelleyemeyecek" diye konuştu.

MAHMUT USLU

Bu bence 21. asrın Türkiyesindeki spor tarihindeki en büyük ayıptır. bunu kamuoyuna nasıl anlatacaklar. Bu sadece Fenerbahçe camiasına değil, futbolsevere de büyük terbiyesizlik. Bunlar 17. asrın insanları. Rönesans dönemindeki insanlar. bu kafaların değişmesi lazım. Bu yüzden Fenerbahçeyi engellemeye çalışıyorlar. Her tutumlarına sustuk ama çok ayıp. Şimdi tahkime de gideceğiz.

1500 kişi gelmiş, 30 bin kişiyle 8 maç oynadık problem yok 4 tanesini tel örgüsüz oynadık benim seyircimi bu şekilde terbiyeye götürecek insan daha anasının karnından doğmadı Tel örgüsüz maçlarımızda bile vukuat olmadı. Böle bir şey olamaz.


Bunları da Beğenebilirsiniz