GeriFutbol PFDK 'Yüce Atatürk' kararını verdi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  103
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

PFDK 'Yüce Atatürk' kararını verdi

PFDK 'Yüce Atatürk' kararını verdi
refid:25325999 ilişkili resim dosyası

Fenerbahçe ile oynadığı kupa maçı öncesinde giydiği 'Yüce Atatürk' tişörtleri nedeniyle PFDK'ya sevkedilen Fethiyespor'a ceza çıkmadı. PFDK kararını Hürriyet Dünyası'na değerlendiren Spor Bakanı Suat Kılıç kararı doğru olarak yorumlarken Fethiyespor Başkanı Öztürk bu kararı beklediklerini söyledi.

PFDK'nın 'Yüce Atatürk' kararı hakkında ne düşünüyorsunuz?
MESAJINIZI YAZIN YAYINLAYALIM


Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun bugünkü toplantısında Fethiyespor hakkında şu kararı aldı;

İŞTE O MAÇTAN KARELER

1- FETHİYESPOR Kulübü hakkında, 04.12.2013 tarihinde oynanan FENERBAHÇE A.Ş. - FETHİYESPOR Ziraat Türkiye Kupası müsabakasında futbolcuların mesaj içeren t-shirt giymeleri suretiyle Talimatlara Aykırı Hareket nedeniyle sevk yapılmış ise de disiplin ihlalinin unsurları oluşmadığından CEZA TAYİNİNE YER OLMADIĞINA,

Aynı müsabakada, FETHİYESPOR Kulübü idarecisi ÖZCAN ÖZKAN GÜMÜŞ hakkında Sportmenliğe Aykırı Açıklamaları nedeniyle sevk yapılmış ise de disiplin ihlalinin unsurları oluşmadığından CEZA TAYİNİNE YER OLMADIĞINA


BAKAN KILIÇ KARARI HÜRRİYET'E DEĞERLENDİRDİ
PFDK kararını Hürriyet Dünyası'ndan Aysel Alp'e değerlendiren Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, "sevk kararı yanlıştı karar doğru" dedi.

Bakan Kılıç karar hakkındaki değerlendirmesinde şunları söyledi; "Karar doğru sevk yanlıştı. PFDK bu tür yanlış anlaşılmaya müsait konularda disiplin kuruluna sevk etmeden önce toplumu bilgilendirmeliydi.

Yanlış algılara fırsat ve zemin bırakılmaması gerektiği kanaatindeyim. Mandela Afrika'nın özgürlük savaşçısıydı. Atatürk'ün de geçen yüzyılda özgürlüğünü arayan toplumlar üzerinde büyük etkisi vardı.

Eğer TFF spor alanlarına bu tür mesaj veren tişört yada pankartlar arzu etmiyorsa Süper Lig ve Birinci Lig'de yer alan kulüplerin başkanlarını toplayarak bu konuda bir bilgilendirme yapmalıdır.

Bu federasyonun iznine bağlanabilir ya da kulüpler sonuçlarına katlanır. Fethiye Atatürk tarafından ilçe yapıldığı için böyle bir tavır sergilediler. Buna saygı duyulması gerekir. Ama TFF farklı zamanlarda farklı mesaj verileceği kaygısı taşıyorsa, kulüpleri bilgilendirmeli ve bir izin mekanizması getirmelidir.


BAŞKAN ÖZTÜRK'TEN İLK AÇIKLAMA HÜRRİYET'E


PFDK'nın kararının ardından Fethiyespor Kulübü Başkanı İsmail Öztürk ilk değerlendirmesini Hürriyet Dünyası'ndan Salim uzun'a yaptı. İşte o açıklama:

“Biz böyle bir kararı bekliyorduk. Bu kararın alınmasında katkı sağlayan başta Gençlik ve Spor Bakanımız Suat Kılıç ve Atatürkçü düşüncenin arkasında duran herkese teşekkür ediyorum. Biz asla siyasal bir hareketin içine girmedik. Sadece Atatürk sevgimizi dile getirdik. Böyle bir karar alınmasından dolayı da tekrardan Türk milleti adına herkese teşekkür ediyorum.”


'YÜCE ATATÜRK' MAHKEMELİK OLDU


FETHİYESPOR BAŞKANI ÖZTÜRK: ŞAŞKINLIK İÇERİSİNDEYİZ

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle