ANKARA HABERLERİ

Petshop yasasında tartışılacak iddia

Hürriyet Haber
30.11.2017 - 14:29Son Güncelleme :

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna’nın petshoplarda hayvan satışıyla ilgili çıkışı, Hayvan Haklarını Koruma Kanunu’yla ilgili yıllardır rafta bekleyen değişikliği gündeme getirdi.

Hürriyet Haber

LOBİCİLER ENGELLİYOR

Tuna, konuyu Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’yla konuşacağını söylüyor ancak, tasarının mimarlarından olan HAYTAP Başkanı Avukat Kemal Şenpolat, değişikliğin Meclis’e gelmesini, petshop lobisinin engellediğini önü sürüyor.

DON KİŞOT’LUK YAPIYORUZ

Şenpolat, “Bakanlık nezdinde en az bizim kadar etkililer. Biz Don Kişot’luk yapıyoruz. Sadece petshop lobisi yok. Avcılıktan, belediyelere yaban hayvanı pazarlayanlara kadar bir sürü lobiyle mücadele ediyoruz” ifadesini kullanıyor.

6 YILDIR BEKLEYEN MUTABAKAT

Petshoplarda hayvan satışını engelleyecek yasa değişikliği için dört parti de mutabık kalmış ve Eroğlu, 15 Şubat 2012’de değişikliğin kısa sürede Meclis’e sunulacağını söylemişti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Petshop yasasında tartışılacak iddia hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Kasım 2017 tarihinde saat 14 29’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Petshop yasasında tartışılacak iddia haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı