« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Petrov: 2011'de daha güçlü olacağım

Vitali Petrov, 2010'daki zorlu çaylak sezonunun ardından Formula 1'de daha güçlü bir sezon geçirmeyi umduğunu söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Formula 1'de yarışan ilk Rus pilot olma ünvanını taşıyan Petrov, geçtiğimiz yıl yarışların büyük çoğunda takım arkadaşı Robert Kubica'nın gölgesinde kalmıştı.

Güçlü bir sponsor desteğiyle Renault ile 2 yıllık sözleşme imzalayan Petrov, bu yıl işlerin daha kolay olacağına inanıyor.

Rus pilot, Autosport International Show'da yaptığı konuşmada, "Bu Formual 1... Bir çaylak için çok zor. Pistler, araç, genel manada Formula 1'de bir takım nasıl çalışıyor, yani öğrenilecek çok şey vardı. Biraz baskı altındaydım, biraz sinirliydim, fakat nihayet bir çözüm buldum, bu da işe yarıyor, gelecek sezon benim için biraz daha kolay olacak" dedi.

Petrov, "Bu takımın parçası olmaktan gerçekten gurur duyuyorum. Alonso bu takımla iki kez şampiyon oldu. Hala harika şeyler yapabileceğimize inanıyorum. Şu an bu takımla 2 yıllık sözleşmem var. Çok sıkı çalışıp rakipleri mağlup etmeye çalışacağım" dedi.

Bu arada Kubica'dan, takım arkadaşının kişisel özelliklerinden dolayı çok fazla bir şey öğrenme fırsatı bulmadığını da itiraf eden Petrov, "Takım arkadaşınız Robert'se ondan çok fazla birşey öğrenemezsiniz, çünkü her zaman kapalı bir insan. Sadece verilerini, nasıl çalıştığını, mühendislerine neler söylediğini izleyebilirsiniz. Hepsi o kadar" diye konuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler