Dünya Haberleri

DÜNYA

  Petrol tankeri patladı: 153 ölü

  Hürriyet Haber
  26.06.2017 - 00:43 | Son Güncelleme: 26.06.2017 - 00:43

  Pakistan’ın Bahavalpur kentinde dün bir petrol tankerinin infilak etmesi sonucu 153 kişi öldü, 50’den fazla kişi yaralandı.

  Lastiği patlayan bir petrol tankerinin devrilmesinin ardından yakıt toplamak için kaza bölgesine yüzlerce insan toplanmıştı. Bu sırada patlama meydana geldi. Görgü tanıkları, yangının petrol almaya gelen köylülerden birinin sigarasını yakmasıyla başladığını ileri sürdü. Bir görgü tanığı, “Her tarafta alev vardı. Ne olduğunu bir süre anlayamadım” dedi. Muhammed Şabbir adlı bir köy sakini, sürücünün etrafa saçılan yakıtı toplamaya gelenleri uzak durmaları için bağırarak uyardığını ancak kimsenin dinlemediğini anlattı. Şabbir, “Şimdi bu petrol neye yarar?” diyerek üzüntüsünü ifade etti.

  ŞOFÖR GÖZALTINDA

  Olaydan sağ çıkan tankerin şoförü gözaltına alındı.Yetkililer, cesetlerin aşırı yandığını ve tanınmaz hale geldiğini kaydetti. İtfaiye ekiplerinin yoğun çabaları sonucu kontrol altına alınan yangında 6 otomobil ve 12 motosiklet de kullanılamaz hale geldi. Tankerin yaklaşık 25 bin litre petrol taşıdığı ifade edildi. Öte yandan Dışişleri Bakanlığı’ndan Pakistan’da meydana gelen tanker kazasına ilişkin yapılan açıklamada, “Elim kaza sonucunda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralananlara acil şifa, ölenlerin yakınlarına, dost ve kardeş Pakistan halkıyla hükümetine başsağlığı diliyoruz” ifadesi kullanıldı.

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı