ADIYAMAN HABERLERİ

Petrol Sondajından Çıkan Atık Suların Tahlili Yapılıyor

IHA
07.10.2015 - 13:55Son Güncelleme :

ÇEVRE VE ŞEHİRÇİLİK MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ SONDAJ YAPILAN ALANLARDAN NUMUNE ALDI

IHA

Adıyaman Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekipleri petrol sondajında ortaya çıkan atık suların tahlilini yapıyor.
Adıyaman Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Çevre Yönetimi ve Çevre Denetimi Şube Müdürlüğü ekipleri Adıyaman’da yapılan petrol sondajı esnasında ortaya çıkan sondaj çamurundan örnekler alarak tahlil yaptırıyor. Atık Yönetimi Yönetmeliği kapsamında ortaya çıkan çamurda toprağa ve çevreye zararlı maddelerin olup olmadığı yapılan tahlillerle ortaya çıkacak. Alınan numunelerin analiz yaptırılmak üzere TUBİTAK-MAM’a gönderildiğini belirten Adıyaman Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Fikret Onhan,, “Yapılan her petrol sondajında ortaya çıkan çamurdan numuneler alarak gönderiyoruz. Ekiplerimiz 3 ayda bir bu işlemi rutin olarak yapıyor. Çamurda zararlı madde var mı, yok mu bunu tespit ediyoruz. Zararlı bir maddeye rastlanıldığında bunun toprağa karışmaması için bertarafı sağlanıyor” dedi.
Onhan, 2015 yılı içerisinde daha önceden analizi yaptırılıp yönetmelik kapsamında tehlikeli atık çıkan yaklaşık 192 bin kg sondaj çamurunun yönetmelik kapsamında bertaraf edildiğini kaydetti. Onhan, gelecek olan analiz sonucuna göre son gönderilen çamurların da bertarafı yapılacağını ifade etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adıyaman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adıyaman ilinden Petrol Sondajından Çıkan Atık Suların Tahlili Yapılıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Ekim 2015 tarihinde saat 13 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Petrol Sondajından Çıkan Atık Suların Tahlili Yapılıyor haberi güncellenecektir.

ADIYAMAN NAMAZ VAKİTLERİ
22 Kasım 2017, Çarşamba
 • İmsak
  05:27
 • Guneş
  07:07
 • Öğle
  12:24
 • İkindi
  15:02
 • Akşam
  17:20
 • Yatsı
  18:49
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı