Petrol Ofisi satışında başvuru süresi uzadı

Hürriyet Haber
23 Nisan 1998 - 00:00Son Güncelleme : 23 Nisan 1998 - 00:01

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), Özelleştirme Yüksek Kurulu'nun, Başbakan Mesut Yılmaz başkanlığında önceki gün gerçekleştirdiği toplantıda oluşan görüş doğrultusunda, Petrol Ofisi A.Ş'nin yüzde 51 hissesinin blok satışı için çıktığı ihalede, daha önce 7 Mayıs 1998 olarak belirlediği son teklif verme tarihini uzattı. Yatırımcılar, POAŞ için 18 Mayıs 1998 Pazartesi günü akşamına kadar tekliflerini ÖİB'e verebilecekler.

ÖİB yetkilileri, POAŞ'ın yüzde 51 hissesinin satışı için bugüne kadar 25 yatırımcının başvuruda bulunduğunu belirterek son teklif verme tarihinin, yatırımcılardan gelen talep üzerine uzatıldığını bildirdiler. Söz konusu ihale, kapalı zarf içerisinde teklif almak ve görüşmeler yapmak suretiyle pazarlık usulü ile gerçekleştirilecek.

POAŞ'ın özelleştirilmesi projesinin mali danışmanlığını Chase Manhattan PLC ile Dresdner Kleinwort Benson'ın yürütüyor. İhaleye katılabilmek için Gizlilik Anlaşması'nın imzalanması ve şirket hakkında hazırlanan Gizli Tanıtım Dokümanı ile İhale Şartnamesi'nin alınması zorunlu bulunuyor.

Şirket hakkında hazırlanan Gizli Tanıtım Dokümanı ve İhale Şartnamesi, Gizlilik Anlaşması'nın teklif sahipleri tarafından imzalanarak ÖİB'e tesliminden sonra, 10 bin dolar ya da karşılığı Türk Lirası bedelle ÖİB'den sağlanabiliyor. Bu bedel daha sonra iade edilmiyor. İhale Şartnamesi ve Gizli Tanıtım Dokümanı'nda belirtilen hususlar dikkate alınarak hazırlanan tekliflerin, en geç 18 Mayıs 1998 Pazartesi günü saat 17.00'ye kadar, üzerinde ‘‘POAŞ için teklif-Gizli’’ ibaresi bulunan kapalı bir zarf içinde idareye teslim edilmesi gerekiyor. Son teklif verme tarih ve saatinden sonra İdare'ye verilecek teklifler değerlendirmeye alınmayacak.

Teklif sahiplerinden ihaleye katılabilmeleri için 10 milyon dolar tutarında geçici teminat alınacak. Alınacak tekliflerden bir kısa liste oluşturulacak.


Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı