ANTALYA HABERLERİ

"Petrol fiyatlarının düşmesi otomobil alımına olumlu katkı yapacak"

AA / Orhan Kuzu
30 Ocak 2015 - 11:06Son Güncelleme : 30 Ocak 2015 - 11:07

- Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye AŞ Genel Müdürü Özer: - "Toyota Türkiye olarak geçen yıl aralık ayında hiç fiyat artırmadan Rusya'ya satışlarımıza marka imajımızın güvenilir olması açısından devam ettik, ciddi zararlarla satışlar yaptık" - "Düşen petrol fiyatlarının otomobil alımına, bu pazara olumlu katkısı olacaktır"

AA / Orhan Kuzu

ANTALYA (AA) - ORHAN KUZU - Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye AŞ Genel Müdürü ve Üst Yöneticisi (CEO) Orhan Özer, düşen petrol fiyatlarının otomobil alımına olumlu katkı yapacağını düşündüğünü söyledi.

Özer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Rusya'da yaşanan ekonomik kriz ve devalüasyon nedeniyle bu ülkeye ihracat yapan birçok şirketin olumsuz etkilendiğini belirtti.

Toyota Türkiye olarak, Rusya'nın en önemli ihraç pazarlarından biri olduğunu vurgulayan Özer, "Toyota Türkiye olarak geçen yıl aralık ayında hiç fiyat artırmadan Rusya'ya satışlarımıza marka imajımızın güvenilir olması açısından devam ettik, ciddi zararlarla satışlar yaptık" dedi.

Devalüasyon sonrası Rusya pazarının içinde bulunmanın ve mal satmanın çok ciddi zorluklar getirmeye başladığının ifade eden Özer, dengelerin yerine oturacağını, fiyat ayarlamalarının yapılıp bu ülke ile ticaretin aynı şekilde devam edeceğini düşündüklerini anlattı.

- Petrol fiyatlarının düşmesi

Özer, petrol fiyatlarının düşmesi nedeniyle Türkiye'de de benzin fiyatlarının gerilediğini hatırlatarak, şunları kaydetti:

"Düşen petrol fiyatlarının otomobil alımına, bu pazara olumlu katkısı olacaktır. Dış ticaret açısından baktığımızda petrol fiyatlarının düşmesi ciddi şekilde dış ticaret dengesinde Türkiye'ye katkı getirecektir. Ben pazara yansımasından daha çok dış ticaret yönüyle açığımızın kapanması adına olumlu bakıyorum. Düşen fiyatlar ülkemiz için hayırlıdır diye düşünüyorum."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden "Petrol fiyatlarının düşmesi otomobil alımına olumlu katkı yapacak" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Ocak 2015 tarihinde saat 11 06’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça "Petrol fiyatlarının düşmesi otomobil alımına olumlu katkı yapacak" haberi güncellenecektir.

  ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Ağustos 2017, Salı
  • İmsak
   04:30
  • Guneş
   06:13
  • Öğle
   13:11
  • İkindi
   16:53
  • Akşam
   19:49
  • Yatsı
   21:17
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı