« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Peterson'dan genç antrenörlere eğitim

Efes Pilsen ile Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'nün işbirliğiyle yürütülen “Efes ile İlk Adım Basketbol Okulları”nın 5. yılında, antrenörler için de bir eğitim programı başlatıldı.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Amerikan Profesyonel Basketbol Ligi (NBA) ekiplerinden Milwaukee Bucks'ın yardımcı antrenörü Bill Peterson'ın katılımıyla “Efes ile İlk Adım NBA Antrenörlük Semineri” adı altında gerçekleştirilen 2 günlük eğitim programı, Efes Pilsen Kulübü'nün Merter'deki tesislerinde start aldı.

Efes ile İlk Adım Basketbol Okulları'nda görev alan toplam 45 antrenörün katıldığı eğitim çalışmasında, Bill Peterson tarafından teorik ve pratik antrenörlük eğitimleri verilmeye başlandı.

PETERSON: “TÜRKİYE, DÜNYANIN ÖNEMLİ LİGLERİNDEN BİRİNE SAHİP”

Eğitim çalışması kapsamında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Milwaukee Bucks Yardımcı Antrenörü Bill Peterson, Türkiye'nin önemli bir basketbol ülkesi olduğunu kaydetti.

Efes Pilsen Pazarlama Direktörü Dilek Başarır ve Efes ile İlk Adım Basketbol Okulları Koordinatörü Menderes Gümüşdal ile birlikte medya mensuplarının karşısına çıkan Peterson, katıldığı eğitim programı ile minik basketbolculara yönelik çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Türk basketbolunun, Hidayet Türkoğlu, Mehmet Okur ve Ersan İlyasova gibi önemli oyuncuları NBA'e kazandırdığını vurgulayan Peterson, “Bu kalibrede oyuncuları yetiştirmiş bir ülkede, gençlere yapılan yatırımlar çok güzel meyveler verecektir. Türk basketbolunu da internet vasıtasıyla takip ediyorum. Türkiye, dünyanın önemli liglerinden birine sahip. Türk basketbolunun ne kadar güçlü olduğu, Mehmet Okur, Hidayet Türkoğlu, Ersan İlyasova gibi oyuncuları çıkarmasından belli” diye konuştu.

İspanya'nın Barcelona takımında geçirdiği 2 sezonun ardından yeniden Milwaukee Bucks'a dönen milli oyuncu Ersan İlyasova'ya da değinen Peterson, “Kendisiyle çok fazla görüşemedim. Çünkü ben takımda göreve başladığımda, o Avrupa'ya geri dönüyordu. Ama bu sezon basketboluyla takıma çok şey katacaktır. Kendisini çok iyi yetiştirmiş bir oyuncu” ifadelerini kullandı.


Bunları da Beğenebilirsiniz