Çukurova Haberleri

  Pet şişe getiren buzda ücretsiz kayacak

  dha
  24.02.2016 - 13:35 | Son Güncelleme:

  ADANA’da merkez Seyhan İlçe Belediyesi, çocukların yanlarında getirecekleri boş pet şişe karşılığında ücretsiz faydalanabileceği buz pistini açtı.

  Yaşar Kemal Kültür Merkezi önünde kurulan buz pistinin açılışını yapan Seyhan İlçe Belediye Başkanı Zeydan Karalar, 1 pet şişe getiren her çocuğun buz pistinden ücretsiz yararlanabileceğini söyledi. Bin metrekarelik buz pistinde çocukların spor yapacağını belirten Karalar şöyle konuştu:

  "Adana’da bir ilki daha gerçekleştiriyoruz. Şimdi de sımsıcak insanları olan kar yağmayan kentimize kar ve buzu getirdik. Bunu yaparken aslında hem çocukların eğlenmesini sağlıyor ve hem de geri dönüşümü faydalı hale getiriyoruz. Bir tane pet şişe getiren çocuğumuza ücretsiz buz pateni imkanı sağlıyoruz. Pet şişeleri biliyorsunuz sonsuza kadar kalıyorlar. Adana’yı bu hizmetle çöpten kurtarıyoruz. Geçen yaz 7 bin kardeşimize yüzme öğrettik. Bu çok olumlu bir etki yarattı. Açtığımız havuzlar sayesinde temiz suda yüzmelerini sağladık. Ayrıca havuzlar sayesinde Adana’daki boğulmaları azalttık."

  CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut’un da katıldığı etkinlikte daha sonra buz pistinin açılışı yapıldı. Başkan Karalar, pistte kayan çocuklarla fotoğraf çektirdi.

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı