« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Pesoli'den açlık grevi

İtalya'daki şike olaylarına adı karışan ve 3 ay men cezasına çarptırılan Veronalı defans oyuncusu Emanuele Pesoli, kendisine verilen cezanın haksızlık olduğunu belirterek, Roma'daki Fedarasyon merkezinin kapısına kendisini zincirleyerek açlık grevine girdi.

İSTANBUL (DHA)
SON GÜNCELLEME
Pesoli; "Bana bu suçlamarı yapanlarla yüzleşmek istiyorum. Bu suçlamalar beni ağır yaraladı. Bu çok güçlü bir direniş, onlar beni yapmadığım bir şey için yargılıyorlar. Burada gücüm tükenene ya da bu yanlış düzeltilene kadar bekleyeceğim" dedi.

Pesoli, daha önce Siena'da oynadığı dönemde şike olaylarına karıştığı gerekçesiyle İtalya Federasyonu tarafından 3 ay men cezasına cezasına çarptırılmıştı.

Bilindiği gibi İtalya Futbol Federasyonu (FIGC) Disiplin Kurulu, Juventus Teknik Direktörü Antonio Conte'ye 10 ay men cezası vermiş ve Serie B takımlarından Lecce ve Grosseto'ya "küme düşme" cezası verildiğini bildirmişti. Şike faaliyetlerinde doğrudan sorumlulukları olan bu iki kulüp, Serie B'den ihraç edildiler. Grosseto ve Lecce kulüplerinin başkanları da, kurul tarafından 5'er yıl futboldan men cezasına çarptırıldı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler