« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Perugia’nın başı para ile dertte

İtalya’da bitime son 4 maç kala ligden çekilen Perugia’nın SYK TV’ye maç başına 1 milyon, her karşılaşma için de 250 Euro’ya kadar ceza vermesi gündeme geldi.

Reha ERUS / ROMA
SON GÜNCELLEME
İTALYA Ligi’nde mücadele eden Perugia takımının hakemler tarafından sabotaj edildiğini öne sürerek ligden çekildiklerini açıklayan başkan Luciano Gaucci’nin başı derde girdi.

Ligde ki son dört maçı oynamayacaklarını söyleyen ve takımını ligden çektiğini belirten resmi yazıyı federasyona gönderen Gaucci’den, Perugia’nın maçlarını canlı olarak yayınlayan SKY Televizyonu maç başına 1 milyon Euro tazminat istedi. Ayrıca Perugia ile kendi sahalarında karşılaşacak Ancona ve Juventus takımları da 40 bin seyircinin hasılatının yine Gaucci tarafından ödenmesini istedi.

Federasyon, Perugia’nın rakiplerine karşı sahaya çıkmaması halinde her maç için üç yenilgi ve bir ceza puanı ile dört puanının silineceğini ve bu puanların gelecek sezon Perugia’nın liglere eksi 16 puanla başlamasına neden olacağını, ayrıca her maç için 250 bin Euro’ya kadar para cezası verilebileceğini de belirtti.

Gaucci hafta sonu oynanması gereken Brescia maçı yerine Libya Milli Takımı ile bir dostluk maçı oynayacaklarını açıkladı. Perugia Valisi ve Belediye Başkanı, Gaucci’yi kararından vazgeçirmeye çalışırken antrenör Cosmi ve futbolcu Ravanelli Perugia başkanını maçların oynanması için ikna etmeyi deniyor.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz