Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Peru'daki futbol maçında sahaya yıldırım düştü

Peru'da, Sport Aguila ile Fuerza Minera takımları arasındaki futbol maçı sırasında sahaya düşen yıldırım, Aguila futbolcusu Joao Conteras ile yardımcı hakem Abraham Loayza'nın üstüne düştü. Yardımcı hakemin sağlığı iyi, oyuncunun durumu ise belirsiz.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Peru Kupası yarı finalinde karşı karşıya gelen Sport Aguila ile Fuerza Minera arasındaki karşılaşma, yıldırım düşmesi sonucu yarıda kaldı.

İkinci yarının başlangıç düdüğünden hemen önce Sport Aguila'nın 21 yaşındaki savunma oyuncusu Joao Contreras'ın ve yardımcı hakem Abraham Loayza'nın üzerine yıldırım düştü.

Contreras ve Loayza, yıldırım düşmesinin ardından taç çizgisi kenarında hareketsiz olarak yerde kaldı. İlk müdahalesi sahada yapıldıktan sonra hastaneye kaldırılan Perulu futbolcunun hayati tehlikesinin olduğu belirtilse de sağlık durumu hakkında detaylı açıklamaya yer verilmedi.

Hafif şekilde yaralandığı kaydedilen yardımcı hakemin ise durumunun daha iyi olduğu ifade edildi. Bu arada skorda 1-1'lik eşitlik varken yıldırım düşmesinin ardından tatil edilen karşılaşma bir gün sonraya ertelendi.

Perudaki futbol maçında sahaya yıldırım düştü


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler