Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Perry yarıştan çekildi

  A.A.
  19.01.2012 - 16:21 | Son Güncelleme:

  Türkiye'ye yönelik sarf ettiği sözlerle Ankara'nın yoğun tepkisini çeken Cumhuriyetçi Parti başkan aday adayı Rick Perry, yarıştan çekildiğini açıkladı.

  Teksas Valisi Perry, cumartesi günü partinin bir sonraki ön seçiminin  yapılacağı South Carolina eyaletinin Charleston kentinde kameraların karşısına  geçerek, yarıştan çekildiğini ve adaylardan eski Temsilciler Meclisi Başkanı Newt  Gingrich'i destekleyeceğini açıkladı.

  Perry açıklamasında, seçim kampanyasında kendisi için “daha ileriye  gidebileceği bir yol olmadığını” gördüğünü söyledi.

  Önemli olanın adaylar değil, ABD Başkanı Barack Obama'nın seçimlerde  yenilgiye ugratılması ve ülkenin başına muhafazakar bir başkanın geçmesi olduğunu  belirten 61 yaşındaki Perry, “Geri çekilme yönünde stratejik bir karar alma  vaktinin ne zaman geldiğini bilirim” dedi.

  Perry, South Carolina'daki ön seçim öncesinde son günlerdeki anketlerde  tekrar yükselişe geçen Gingrich'e desteğini de açıklayarak, Gingrich'i, “ABD'yi  dönüştürebilecek muhafazakar bir vizyoner” diye tanımladı. Gingrich'in  “mükemmel” biri olmadığını söyleyen Perry, “ancak hangimiz mükemmeliz ki?”  ifadesini kullandı.

  Perry'nin geçen günlerde Türkiye'ye yönelik sarf ettiği sözler, hem  Türkiye hem de ABD'de infiale yol açmış ve yoğun tepkiler görmüştü.

  PERRY FOX NEWS'DE BÖYLE KONUŞMUŞTU / WEB TV

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı