Gündem Haberleri

  Perinçek'ten Kapalıçarşı ziyareti

  A.A
  04.07.2007 - 13:12 | Son Güncelleme:

  İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek, “Kim Türkiye'yi birleştirir, Türkiye'nin çarşılarına huzur ve sükunet getirirse o iktidardır” dedi.

  Perinçek, bir grup partiliyle Kapalıçarşı'yı ziyaret ederek, esnafın sorunlarını dinledi. Ziyareti kapsamında Kapalıçarşı Esnafları Derneğine de giden Perinçek, burada yaptığı konuşmada, Türkiye çarşılarının kalbinin Kapalıçarşı'da attığını söyledi.

  Kendi iktidarlarında ticaretin milli olacağını kaydeden Perinçek, “Milli ticaretin merkezi de Kapalıçarşı'dır. Geleceğe iyimser bakıyoruz. İşçi Partisi çarşılara şenlik getirecek, esnafın yüzü gülecek. Kim Türkiye'yi birleştirir, Türkiye'nin çarşılarına huzur ve sükunet getirirse o iktidardır. İktidarın formülü budur” diye konuştu.

  Tarım, sanayi ve ticareti desteklediklerini anlatan Perinçek, alım gücünü yükselteceklerini, terörün kökünü kazıyacaklarını ifade etti.

  Doğu Perinçek, doların inmesinin sevinilecek bir yanı bulunmadığını, bunun ithalatı artırdığını ve Türkiye'yi daha çok borçlandırdığını savundu.

  Perinçek, ziyaret sırasında Dernek Başkanı Hasan Fırat'a seçim bildirgesini verdi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı