Gündem Haberleri

  Perinçek: Başbakan sınır ötesi harekat istemiyor

  Ali Faik ATAY/ KARABÜK DHA
  07.07.2007 - 17:49 | Son Güncelleme:

  İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin sınır ötesi harekat istediğini belirterek, “Amerika görevlisi Başbakan bunu istemiyor” dedi.

  Perinçek, partisinin milletvekili adaylarının tanıtımı için Karabük'e geldi. Karabük'e girişte 25 araçlık konvoyla karşılanan Doğu Perinçek, Yenişehir Mühendisler Kulübü’nde partisi tarafından organize edilen programa katıldı.

  Perinçek, “Bu seçim AB ve ABD'ye bağlanma veya bağlanmama arasında bir seçimdir” derken İP dışındaki tüm siyasi partilerin ABD ile AB'ye bağımlı olduğunu savundu. Başbakan Erdoğan'ı eleştiren Perinçek, şöyle dedi:
  “Bakın Recep Tayyip Erdoğan, ‘Daha yapacağımız çok şey var. Yola devam’ diyor; ABD Ortadoğu programının eş başkanlığına devam edecek. Türkiye'nin hükümet koltuğu boştur. Türkiye'nin şu anda bir hükümeti, başbakanı yoktur. Kim vardır o koltukta? ABD'nin büyük Ortadoğu Projesi'nin eş başkanı vardır. Türk devletin başbakanı başka bir devletin görevlisi olamaz. Biz iddia etmiyoruz, kendi ağzı ile söylüyor; ‘Ben ABD’nin Ortadoğu projesinin eş başkanıyım’ diyor. Ayrıca 15 Şubat 2004 akşamı Kanal D'de Fatih Altaylı ile yaptığı programda, ‘ABD’nin Büyük Ortadoğu Projesi içinde, Diyarbakır'ı merkez yapacağız’ diyor. ABD’nin, PKK terör örgütünü beslemesi, mayın döşemesi ve Türkiye'yi parçalaması, Büyük Ortadoğu Projesi'ni gerçekleştirmek için. Amerika, Tayyip Erdoğan'ı resmen bağlamıştır. Amerika’nın diğer görevlendirdiği Talabani'nin köşkü, müzesi, karargah binasını da Tayyip Erdoğan’ın damadı tarafından yapılmaktadır. Türkiye sınır ötesi harekat düşünüyor, Türk Silahlı Kuvvetleri böyle istiyor ama Amerika görevlisi Başbakan bunu istemiyor. Başbakan mı arıyorsunuz, yoksa Amerika’nın görevlisini mi?”
  Doğu Perinçek, "Türkiye, Türkiye’de yönetilecektir" diyerek konuşmasına şöyle devam etti;

  “Türkiye'nin altına mayın döşenmiştir. ABD terörüne karşı hiçbir şey söylenmiyor. Bunu bir tek her zaman başını dik tutan genelkurmayımız ve komutanlarımız söylüyor, bir de biz söylüyoruz. Bizim hakkımızda köpek kulübesinden içeri girmek isteyen karikatürler çiziliyor. Bu ne biçim ülke yönetimidir. Bizim komutanlarımız ölüyor, erlerimiz ölüyor. Yoksulluk, yolsuzluk, perişanlık var bu ülkede. Gümrükleri kalacak, tarıma gereken destek verilecek, kamu hizmetlerinin kalkmayacağı, paranın giriş çıkışını kontrol eden, kamu iktisadi teşekküllerinin kalacağı bir yönetimi İşçi Partisi gerçekleştirecektir. Bu ülkenin 24 saatte 8 milyar doları kaybedilmiştir. Türkiye, ‘Küçük Amerika' haline getirilmiştir. İşçi Partisi'nin tarihi görevi var ve biz bu görevi üstlenmeye hazırız. Yoktan var etme programını İP hazırlamıştır. Türkiye, Türkiye'de yönetilecektir. ABD, Türkiye’den korkmalıdır.”

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı