Ege Haberleri

EGE

  Perilere bol şans

  Figen ÇAYLAK / İZMİR, (DHA)
  01 Şubat 2011 - 00:00Son Güncelleme : 01 Şubat 2011 - 01:23

  İzmir’de faaliyette bulunan Piri Reis Denizcilik Derneği’nin bayan üyelerinin kurduğu “Peri Reis Yelken Grubu”, uluslararası bir yarış çerçevesinde Türkiye’yi temsil edecek. Periler, Romanya ve Bulgaristan karasularında 25-29 Mayıs 2011 tarihleri arasında düzenlenecek Uluslararası Karadeniz Regattası’nda (Internatıonal Black Sea Regatta) yelken basacak.

  Romanya Yat Kulübü ile Odessa Uluslararası Yat Kulübü işbirliğinde Romanya’nın Mangalia ile Bulgaristan’ın Balchik liman kentleri arasında 45 deniz mili mesafeli, açık deniz rotalı yarışa şu ana kadar 40 ekip kayıt yaptırdı. Romanya Yat Kulübü CEO’su Bogdan Alexandrescu, regattaya şimdilik Ukrayna, Rusya ve Türkiye’den katılım olduğunu söyledi. Alexandrescu, Türkiye’den tek bayan kulübü olarak Peri Reis Kadın Grubu’nun yarışa katılacağını belirtti.


  İzmir’de denizseverleri buluşturmayı hedefleyen Piri Deniz Denizcilik Derneği’nin yelkene gönül veren bayan üyeleri, 2008 yılında “Peri Reis Yelken Grubu”nu kurdu. Aralarında turizmci, satış müdürü, dış ticaret firmasının genel müdürü, öğretim üyesi, yelken hakemi ve eczacı gibi değişik meslekleri olan ve yelkene gönül veren Peri Reis’lerin sayıları bugün 14’ü buldu. Ekibi koordine eden Nurcan Akçay (55), Romanya Yat Kulübü’nün davetini alır almaz kabul ettiklerini söyledi, Türkiye’ye en iyi sonuçla döneceklerini belirtti.  Yarışa katılacak ekip üyeleri şöyle: Ayşegül Alyanak, Beril Öztürk, Çiğdem Sibel Şaroğlu, Deniz Karakundakoğlu, Esin Özkan, Figen Doster, Güzin Nowak, Melis Cansever, Nuran Akçay, Yasemin Mütevellioğlu ve Yeşim Ercümenciler.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı