ANKARA HABERLERİ

Perihan Baksı’dan ‘Farklı Yüzler’

Mert Gökhan KOÇ
25.09.2012 - 00:00Son Güncelleme :
Perihan Baksı’dan ‘Farklı Yüzler’
Mert Gökhan KOÇ

Anadolu kadınlarının yöresel zenginlikleri ve portre çalışmalarıyla tanınan ressam Perihan Baksı, ikinci kişisel sergisini Resim ve Heykel Müzesi’nde açtı. Toplam 34 yağlı boya tablonun yer aldığı ‘Farklı Yüzler’ adlı koleksiyon, 29 Eylül Cumartesi gününe kadar Resim ve Heykel müzesinde sergilenecek.
2005 yılında resim öğretmenliğinden emekli olan Baksı, ‘Farklı Yüzler’ isimli sergisiyle ilgili olarak, “Portre ağırlıklı ve Türk motiflerini işlediğim son çalışmalarımda, ağırlıklı olarak Türk motiflerini ve kadınların güzelliklerini ortaya çıkaran pullu başlıkları işledim. Son dönemlerde Osmanlı motifleri de ön plana çıkıyor, sonraki çalışmalarımda buna yönelebilirim” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Perihan Baksı’dan ‘Farklı Yüzler’ hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Eylül 2012 tarihinde saat 00 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Perihan Baksı’dan ‘Farklı Yüzler’ haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı