« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Performanstan memnunum"

Beko Basketbol Ligi play-off çeyrek final serisi ilk maçında normal sezonu lider tamamlayan Fenerbahçe Ülker karşısında 7 kişiyle mücadele etmesine karşın son dakikada maçı 80-77 yitiren Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin başantrenörü Murat Bilge, dar oyuncu kadrosuna rağmen gösterdikleri performanstan memnun olduklarını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Bilge, maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında, 22 sayı geriden gelip son periyotta beraberliği sağladıklarını vurgulayarak, “Rakibimiz son dakika Preldzic'in sayılarıyla galip geldi. Bu kadar kısıtlı rotasyona rağmen, göstermiş olduğumuz performanstan çok memnunum. Oyuncularımı kutluyorum” dedi.

Galatasaray Cafe Crown'ı yendikleri lig maçından sonra şaibe iddialarının ortaya atıldığını hatırlatan Murat Bilge, “Galatasaray maçında şaibe iddiaları gündeme gelmişti. İki maçı arka arkaya izleyenler bazı şeyleri görmüştür. Burada 7 kişiyle sonuna kadar mücadele ettik. Bundan sonra da böyle devam ettireceğiz” diye konuştu.

Polat Kocaoğlu ise Fenerbahçe Ülker'in 3. periyotta 22 sayılık farka ulaştığını hatırlatarak, “Ancak daha sonra iyi mücadele ederek, rakibimizi yakaladık. Maçın sonunda belki kazanabilirdik ama yenildik. Umarım Antalya'da bir maç kazanıp, seriyi uzatırız” dedi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nde John Prince 24 sayı, 7 ribaunt ile oynarken, Polat Kocaoğlu 14 sayı, 4 ribaunt, Erdinç Balto ve Bradley Buckman 10'ar sayı kaydetti. Antalya ekibi ribauntlarda rakibine 38-36 üstünlük kurdu.

Bunları da Beğenebilirsiniz