« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Performanslarını maksimum seviyeye çıkaracağız

Türkiye Büyük Bayanlar Boks Milli Takım Sorumlusu Fuat Yurtsever, Kayseri'de gerçekleştirilen Türkiye Şampiyonası'nın ardından bayan boksörlerin son durumu hakkında açıklamalarda bulundu.

Kayseri-DHA
SON GÜNCELLEME

2000'li senelerde yine Büyük Bayanlar Boks Milli Takımı'nın antrenörlüğünü yaptığını hatırlatan Fuat Yurtsever, ''Bu görev tekrar bana verildi. Türkiye Şampiyonası'nda dereceye giren ve göz dolduran boksörlerimizi kampa alacağız. Sürekli hale getireceğimiz kamplar sonucunda sporcularımızın performansını üst düzeye çıkartacağız. Akabinde ise ortaya çıkaracağımız Milli Takımımız ile Çin'de yapılacak olan Dünya Şampiyonası'na katılıp olimpiyat için vize alacağız.'' ifadelerini kullandı.

''SPORCULARIMIZIN PERFORMANSINI MAKSİMUM SEVİYEYE ÇIKARTACAĞIZ''

Müsabakalarda büyük bayanların yanında genç ve yıldız sporcuları da takip ettiklerini dile getiren Yurtsever, ''Özellikle gençlerden büyüklere geçecek kızlarımız var. Kastamonu, Mersin, Ankara ve İstanbul'da kamplarımız olacak. İlk kampımızda güç ve kondisyon artırıcı çalışma yapacağız. Sonrasında teknik-taktik çalışmasına geçeceğiz. Yurtiçi ve yurtdışında ikili temaslarımız olacak. Bu süre zarfı içerisinde boksörlerimizin performansını maksimum seviyeye ulaştıracağız.'' diye konuştu.

''BAYANLARIN BOKS SPORUNA İLGİSİ BİZİ MEMNUN EDİYOR''

Son olarak Türkiye Şampiyonası'nda mücadele eden sporcuların durumunu değerlendiren Milli Takım Sorumlusu Yurtsever, bayan boksörlerin gün geçtikçe kendilerini geliştirdiğini ve Kayseri'de düzenlenen şampiyonaya sporcular tarafından gösterilen ilgiden dolayı çok memnun olduklarını sözlerine ekledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz