« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Performansımla burada oynamayı hak ediyorum

Beşiktaş'a sezon başında Almanya'nın Eintracht Frankfurt takımından transfer olan Michael Fink, Siyah Beyazlı takımın formasını giydiği ilk haftalarda performansının yetersiz olduğu konuşulmuştu.

DHA
SON GÜNCELLEME

Alman oyuncu ilerleyen haftalarda formuna kavuştu ve Beşiktaş'ın ilk 11'inin değişmezlerinden biri oldu. Fink Beşiktaş'a ilk transfer olduğu dönemde biraz bocaladığını kabul ederken, bu durumun çok normal olduğunu söyledi.

"Ben yeni bir ülkeye geldim. Benim için her şey yeniden başladı. İlk dönemlerde biraz bocalamam çok normal. Futbolda böyle şeyler var. Ancak zaman ilerledikçe bu süreci geride bıraktım. Şuanda hem ben hem de takımım iyi durumda. Beşiktaş'a geldiğim için ve sezon başı böyle bir tercih yaptığım için çok mutluyum. Ayrıca İstanbul'u çok seviyorum. Yaşadığım hayattan çok mutlu olduğumu söyleyebilirim".

Alman oyuncu Beşiktaş'ta yedek kaldığı dönemde, devre arasında Matias Delgado'nun takıma dönmesi sebebiyle Beşiktaş ile yollarının ayrılabileceği yönündeki haberlerin hoşuna gitmediğini söyledi. Fink son heftalarda gösterdiği performans ile Beşiktaş'ta kalmayı hakketiğini düşündüğünü söyledi.

"Bu konu ile ilgili duyumlar aldığım zaman doğal olarak hoşuma gitmedi ve bu durum kimsenin hoşuna gitmez. Ancak ben son maçlarda sürekli oynadım. Gösterdiğim performans ile burada oynamayı ve kulübümde kalmayı hak ettiğimi düşünüyorum".

Fink şampiyonluğun kolay kazanılmayacağının takım olarak farkında olduklarını ama bu hedefleri doğrultusunda ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

"Ligde mücadele etmemiz gereken birden fazla takım var. Şampiyonluğun kolay kazanılmayacağını biliyoruz. Ancak hedefimiz şampiyonluk ve bu amaç için elimezden geleni yapacağız".


Bunları da Beğenebilirsiniz