Spor Perez'i futbolcular istifa ettirdi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Perez'i futbolcular istifa ettirdi

Real Madrid Kulübü Başkanı Florentino Perez'in istifası İspanya'da şaşkınlık yarattı. İspanyol basını istifanın altında yatan asıl gerekçenin futbolcuların davranışları ve sergiledikleri kötü futbol olduğunu savundu.

Real Madrid'in başkan yardımcısı ve futbol şube başkanı Emilio Butragueno, teknik direktör Lopez Caro ve takım kaptanı Raul, “Başkan Perez'in kararı bizi çok şaşırttı” açıklamasında bulunurken, sadece Brezilyalı Roberto Carlos, “Benim için fark etmez” yorumunda bulundu.

Perez'in basın toplantısındaki açıklamalarından “Kimbilir belki de futbolcuları kötü eğittim ve yanlış yaptılar” sözünü ön plana çıkartan İspanyol basını ise istifanın altında yatan asıl gerekçenin futbolcuların davranışları ve sergiledikleri kötü futbol olduğunu savundu.

Gazeteler “Üzücü final”, “Florentino futbolculardan bıktı ve bıraktı”, “Galaktikaların kurbanı” başlıklarını atarken, Zidane, Raul, Ronaldo, Roberto Carlos, Beckham, Robinho, Guti gibi yıldız futbolcuların soyunma odasındaki çekişmelerinden ve sergiledikleri tavırdan bıkan Perez'in son çareyi istifa etmekte bulduğu ifade edildi.
Öte yandan, 2000 yılından bu yana başkanlık yapan Florentino Perez, Real Madrid'i ekonomik açıdan en üst düzeyde bıraktı. Yıllık 275.7 milyon Avro'luk gelir ile dünyanın en fazla kazanan kulüplerinde ilk sırayı alan Real Madrid, 6 sezonda transfer için 387 milyon Avro harcasa da pazarlamadan çok büyük kazanç elde etti.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle