« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Perez Maldonado ile buzları eritti

Sergio Perez, İngiltere Grand Prix'deki kazanın ardından Pastor Maldonado ile arasında yaşanan gerginliğin sona erdiğini ifade etti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

turkiyef1.com'un haberine göre, Sauber pilotu, Silverstone'da yarış dışı kalmasına neden olan kazadan dolayı Maldonado'ya karşı öfke dolu ifadeler kullanmıştı. Perez, FIA'nın Williams pilotuna karşı harekete geçmesi çağrısında bulunmuştu.

Perez yarışın ardından yaptığı açıklamada "İlk defa benim yarışımı mahvetmiyor. Aynısını Valencia'da Hamilton'a yaptı. Ondan sonra pitten geçme cezası verildi ancak bunun yeterli oduğunu düşünmüyorum. Eğer birşeyler yapmazlarsa bu adam asla öğrenemeyecek, çünkü çok tehlikeli bir pilot, birilerine zarar verebilir" diye konuşmuştu.

Yaşanan gerilimin ardından geçtiğimiz hafta Hockenheim'de Maldonado ile konuştuğunu söyleyen Perez, Williams pilotu ile arasında bir problem olmadığını kaydetti.

Perez, "Diğer birçok pilot, diğerleri hakkında kötü şeyler söylüyorlar, fakat benim ki kızgınlık anındaydı" dedi.

"O hafta sonu olanlardan dolayı çok gergindim" diyen Perez, sıralamalarda yaşanan hayal kırıklığının ardından yarışta takımı ve tüm çalışanlar adına iyi bir sonuç almak istediğini belirterek, "Pastor'un Silverstone'da yaptığı hareket bence doğru değildi. Bu yüzden de kendisine karşı öfkeliydim. Yoksa onunla bir sorunum yok. Silverstone'dan sonra konuştuk, Hockenheim'da tekrar konuştuk. Herşey düzeldi" ifadelerini kullandı.

Perez, "Oturup konuştuk, herşeyi açıklığa kavuşturduk. Tüm diğer pilotlara saygı gösterdiğimiz gibi birbirimize de saygı gösteriyoruz" dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.