« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'Perez, Ferrari'ye geçmek için hazır değil'

Ferrari başkanı Luca di Montezemolo, Meksikalı pilotun hala tecrübe eksikliği çektiğini ve gelecek yıl için Ferrari'ye geçeceği iddialarının gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

turkiyef1.com'un haberine göre, Geçtiimiz hafta İtalya Grand Prix'inde ikinci sırayı alan Sauber pilotu Sergio Perez, her iki Ferrari pilotunu da geride bırakmanın keyfini çıkarmıştı.

Formula 1'deki ikinci sezonunda, Ferrari pilotu Felipe Massa'nın koltuğunun yeni sahibi olacağı öngörülen Perez'in u geçişi, Ferrari başkanından gelen yeni br açıklamayla bir kez daha erteleneeğe benziyor.

Haziran ayında Perez'in tecrübe eksikliğine değinen di Montezemolo, aradan geçen süre içinde Perez'in etkileyici performansıa rağmen görüşünü değiştirmiş görünmüyor.

"Gelecek sezon çok erken. Performansından ve onu genç sürücü programımıza seçmemizden dolayı çok memnunum. Onun gelişmesinde Sauber'in de, Ferrari Genç Sürücü Akademisi kadar payı var. Ancak genç bir adamın üzerine Ferrari'deki baskıyı yüklemek için çok fazla tecrübe gerekir."

Di Montezemolo ayrıca, gelecekte Red Bull'dan ayrılması halindeSebastian Vettel'i takımda görmekten mutlu olacağını da sözlerine ekledi.

"Vettel'in, Michael'in Benetton'dan, Ferrari'ye geldiği zamankine yakın bir formda olduğunu düşünüyorum. Daha genç. Ancak çok iyi bir sürücü ve teoride oldukça iyi tecrübeye sahip. Eğer bana bir isim sorarsanız, size onun adını söylerim."

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz