« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Perez bir gece daha hastanede

Formula 1'de sezonun altıncı yarışı olan Monaco Grand Prix'sinde dünkü sıralama turunda kaza yapan Sauber takımının Meksikalı pilotu Sergio Perez'in, bu gece de hastanede tutulacağı belirtildi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Sauber takımından yapılan açıklamaya göre, dünkü sıralama turunun son etabında tünelden 285 kilometrelik hızla çıkıp aracının kontrolünü yitiren, önce bariyerlere daha sonra da şipale çarparak durabilen Perez, önlem için bir gece daha hastanede kalacak. Açıklamada, “Monaco'daki Princess Grace Hastanesi'nde sorunsuz bir gece geçiren Perez, birtakım tetkiklerden geçti. Doktorlar, pazartesi günü bazı taramalardan geçecek Perez'in, bu gece gözlem altında tutulacağını söyledi” denildi.

Moralinin iyi olduğu belirtilen Meksikalı pilot da sosyal paylaşım ağı Twitter'da yayınladığı mesajda, “Destekleriniz için teşekkürler. Tanrı'ya şükrediyorum. Monaco'da yarışamayacağım ancak iki hafta sonra Kanada Grand Prix'sinde görüşmek üzere” ifadelerini kullandı.

Dünkü turlarda iki kaza daha olmuştu. Mercedes'in pilotu Nico Rosberg ve Hispania'nın pilotu Vitantonio Liuzzi de antrenman turlarında yaptıkları kazalardan yara almadan kurtulmuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz