« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Perez 'artık paralı pilot' değil

McLaren takım patronu Martin Whitmarsh, yaptığı açıklamada 2013 için anlaştıkları Sergio Perez'in artık "paralı pilot" olmadığını söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Ferrari pilot akademisinde yetişen Meksikalı pilot, F1 kariyerine, dünyanın en zengin işadamlarından olan Carlos Slim'in sahibi olduğu Telmex'i Sauber'e getirerek başlamıştı.

Perez'in McLaren'a geçmesiyle birlikte, Telmex'in İngiliz ekibinde isim sponsoru olarak Vodafone'un yerini alabileceği ifade ediliyor.

Bununla birlikte Whitmarsh, Telegraph gazetesinde yayınlanan açıklamalarında, Perez'in sözleşmesinde "yan anlaşmaların" bulunmadığını söyledi.

Whitmarsh bir soru üzerine, "Evet, Carlos Slim'le dün bir görüşmem oldu. Fakat biz Sergio'ya bir teklif sunduk, kendisine iyi bir ödeme yapıyoruz, bunun dışında bir yan anlaşma yok" dedi.

Bunun, yeni ortaklar olmayacağı manasına gelmediğini ifade eden Whitmarsh, "Fakat olsa da bu sözleşmenin arkasındaki itici güç olmazdı" diye konuştu.

Sky Sports F1'e yaptığı açıklamada ise Whitmarsh, "(Perez) paralı pilot değil. Kendisine yüksek bir ücret ödeniyor. Sponsorluk bu anlaşmanın faktörlerinden değil, Sergio'yu seçmemizin nedeni, Formula 1'deki en heyecan verici genç yetenek olması" dedi.

Whitmarsh, "Gelecekte bazı güzel ticari fırsatlar olur mu? Evet. Peki bunları değerlendirdik mi? Henüz hayır" diye konuştu. (turkiyef1.com)


Bunları da Beğenebilirsiniz