Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Peres: Suriye ile barış için doğru zaman değil

  A.A.
  21 Ağustos 2006 - 09:34Son Güncelleme : 21 Ağustos 2006 - 11:05

  İsrail Başbakan Yardımcısı Şimon Peres, İsrail'in Lübnan ve Filistin sorunlarıyla çok meşgul olduğunu, bu nedenle de şu an Suriye ile barış görüşmelerine başlamak için doğru zaman olmadığını söyledi.

  Peres, İsrail Radyosu'na yaptığı açıklamada, İsrail Savunma Bakanı Amir Peretz'in geçen hafta barış görüşmeleri konusunda Şam yönetiminin ağzının aranması önerisini reddederek, şu anda bu kadar çok konuyla meşgul olamayacaklarını ifade etti.

  Başbakan Yardımcısı Peres, “Lübnan sorunumuz ve Filistinlilerle görüşmelerimiz var. Bizim gibi bir ülkenin aynı anda çok fazla konuyla meşgul olabileceğini sanmıyorum” dedi.

  Peres, Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad'ın barış görüşmelerine yeniden başlamak niyetinde olduğunu sanmadığını da belirterek, Suriyelilerin barış görüşmeleri konusunda ciddi olduğunu göstermesi için bunu açıkça ifade etmesi gerektiğini kaydetti.

  Savunma Bakanı Peretz, İsrail'de, “Suriye'nin bir kenarda bırakılması halinde İran'la ilişkilerini derinleştirebileceği” endişeleri nedeniyle Şam yönetiminin barış görüşmeleri konusunda yoklanması önerisinde bulunmuştu.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı