« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Pereira üçünü birden gönderdi

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, Topuk Yaylası'ndaki kampın ilk haftasında üç futbolcuyu birden gönderdi. Genç oyunculardan Recep Niyaz, Beykan Şimşek ve Erman Taşkın, kamptan ayrılarak İstanbul'a döndü.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Yeni sezon hazırlıklarını Düzce Topuk Yaylası'ndaki kendi tesislerinde sürdüren Fenerbahçe'de, Vitor Pereira fırtınası esiyor...

Pereira üçünü birden gönderdi
Antrenmanlardaki disiplini ve hırslı hareketleriyle dikkat çeken Portekizli teknik direktör, en az futbolcuları kadar efor sarfediyor. Taktik çalışmaları sırasında oyunculara sahada duracakları yeri tek tek gösteren Pereira, söylediklerinin harfiyen yerine getirilmesini istiyor.

Pereira üçünü birden gönderdi
Sistemine uymayan futbolcularla yollarını ayıracağını her fırsatta ifade eden Pereira, bu söylemini hemen uygulamaya koydu ve kampın daha ilk haftasında üç futbolcuyu gönderdi. Portekizli çalıştırıcının isteği üzerine genç futbolculardan Recep Niyaz (üstte), Beykan Şimşek ve Erman Taşkın, kamptan ayrıldı.

"GÖNDERDİĞİMİZ OYUNCULAR SİSTEMİME UYGUN DEĞİLDİ"
Vitor Pereira, bu kararının gerekçesini daha sonra şu sözlerle ifade etti:
"15 yıldır hocalık yapıyorum ve üstüne kata kata bir oyun fikri oluşturdum. Size dürüstçe söyleyeyim oyuncular hakkında nasıl karar vediğime. Oyuncularla ilgili bir analiz yapıyorum. Ve bu analizleri yaptığımda şöyle düşünüyorum; bu oyuncu bizim oynamak istediğimiz sisteme uygun mu, sahaya yansıtmak istediğimiz fikre uygun mu? Eğer uygunsa bu oyuncuyla devam ediyorum. Sadece buna bağlı olarak seçim yapıyorum. Bu seçimim her zamam böyle oldu bizim sistemimize uyar mı diye. Benim kıstasım bu."

Pereira üçünü birden gönderdi PEREIRA A'DAN Z'YE KENDİNİ ANLATTI


Bunları da Beğenebilirsiniz