« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Pereira: Öyle yapsaydım çoktan kovulurdum

Fenerbahçe teknik direktörü Pereira, 'Takım sezon başı bilimsel çalışmadığı için sakatlık oluyor' diyenlere ders verdi. 'Eğer o çalışmaları yaptırsam bu sefer çok iyi kondisyonu olan bir takımı şimdi başka bir antrenör çalıştırırdı.'

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

F.Bahçe Aykut Kocaman, Ersun Yanal ve İsmail Kartal döneminde kondisyon çalışmalarında bilimden faydalandı. Pereira, kampta bilgisayar kullanmadı. Sakatlıklar yaşanınca 'Pereira takımı doğru çalıştırmadı dendi. Portekizli teknik adam, bu eleştirilere şu karşılığı verdi: 'Zamanım yoktu. Benim Şampiyonlar Ligi ön eleme maçına bu takımı yetiştirmem gerekiyordu. O çalışmaları yaptırsam bu sefer çok iyi kondisyonu olan bir takımı başka bir antrenör çalıştırırdı. Biz çok kötü sonuçlar alırdık.

'DOZU AYARLAMALISINIZ'
Çok iyi kondisyon olurdu ve o süreçteki kötü sonuçlardan dolayı ben gönderilirdim. Çok iyi bırakırdım ama başkası çalıştırırdı. Biz ikisini birlikte yapmak zorundaydık. Günümüz futbolunda sezon öncesi yapacağınız birkaç hafta çalışma sizi bütün sezona hazırlayamaz. Bütün sezon sakatlıklardan koruyamaz. Sezona devam ederken antrenmanların dozunu iyi ayarlamalısınız. (Akşam)

Pereira: Öyle yapsaydım çoktan kovulurdum İŞTE DIEGO GERÇEĞİ


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler