ERZURUM HABERLERİ

Perdeler engelliler için açıldı

AA / Sagip Sezginer
24.02.2016 - 15:27Son Güncelleme :
Perdeler engelliler için açıldı
AA / Sagip Sezginer

ERZURUM (AA) - Erzurum Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, "Ayyar Hamza" adlı oyun ile perdelerini engeller için açtı.

Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Engelliler Birimi ile Erzurum Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu katkılarıyla Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde sergilenen oyunu, Tecrübe Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi yöneticileri ve öğrencileri, Erzurum Zihinsel Engelliler Derneği, Erzurum Girişimci Engelliler Derneği ve Türkiye Sakatlar Derneği üyeleri izledi.

Yönetmenliğini Emrah Çılgı'nın yaptığı oyunda, "Muhterem Efendi" ve "Zuhuri Efendi" adlı iki cimri babanın zenginliklerine daha da büyük varlıklar katmak amacıyla oğullarını kendi istedikleri kızlarla evlendirmesi konu alınıyor.

Tiyatro gösterisinin ardından, izleyiciler oyuncular ve teknik ekiple hatıra fotoğrafı çektirdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Perdeler engelliler için açıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2016 tarihinde saat 15 27’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Perdeler engelliler için açıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı