Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Perde arkası

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Sözler tutulsun

G.Saray Başkanı Faruk Süren'in villasındaki 6.5 saatlik görüşmede Fatih Terim, ‘‘Bugüne dek hep sözler verildi. Ancak çoğu yerine getirilmedi. Ben de futbolculara karşı zor durumda kaldım. Artık söz değil, somut şeyler istiyorum’’ dedi.

TARİH: 22 Mayıs 2000 Pazartesi... SAAT: 22.05... YER: Galatasaray Kulübü Başkanı Faruk Süren'in Vaniköy'deki 41 numaralı villası.

Vilanın tüm ışıkları yanıyor. Kapıda 100'den fazla gazeteciden oluşan bir medya ordusu. Salondakiler, başkan Faruk Süren, asbaşkanlar Mehmet Cansun, Ali Dürüst ve teknik direktör Fatih Terim.

Terim oldukça gergin. Aslında odadakilerin de ondan farkı yok ya... Önce kahveler içildi. Sıra konuya gelmişti. Başkan Faruk Süren, ‘‘Fatih’’ dedi, ‘‘Seninle süper bir 4 yıl geçirdik. İşe başlarken hedeflerimiz aynıydı. Ve bugün bu hedeflerimizin çoğunu gerçekleştirdik. Seninle böyle büyük başarılarla dolu daha uzun seneler yaşamak istiyoruz’’ dedi.

KRİZ İSTEMİYORUZ

Sözü Terim aldı: ‘‘Ben de aynı şeyleri düşünüyorum sayın başkan. Ancak, geçirdiğimiz bu dönemde yaşanan krizler ve sıkıntılar ortada. Önümüzdeki dönemde bunları tekrar yaşamak istemiyoruz.’’

Fatih durdu. Alnındaki teri mendiliyle silip devam etti: ‘‘Siz de biliyorsunuz. Ben futboldan gelenin futbolda kalmasını istiyorum. Bu bir devrimdir ve her kulübe de örnek olur.’’

Cansun atıldı: ‘‘Fatih biz de bunları düşünüyoruz. Ayrı bir şey söylemiyoruz ki. Hedefler aynı.’’ Ali Dürüst de konuşmaya katıldı: ‘‘Hatırlasana Fatih ne güzel günler geçirdik. Biz seninle gelecekte neler yapılması gerektiğini de konuştuk. Bizim de amacımız futboldan gelen gelirleri futbola harcamak. Bunun için hergün kafa patlatıyoruz.’’

İSTEDİĞİN GİBİ OLACAK

Fatih Terim yeniden söze girdi: ‘‘Bunları biliyorum. Ama bugüne dek hep sözler verildi. Ancak çoğu yerine getirilmedi. Ben de futbolculara karşı zor durumda kaldım. Artık söz değil, somut şeyler istiyorum’’ diye konuştu.

Kısa süren bir sessizliği başkan Süren bozdu: ‘‘Tamam haklısın. Yeni dönemde her şey istediğin gibi olacak. 3 Haziran'daki genel kuruldan şirketleşme yetkisini alırsak bu istediklerini daha rahat gerçekleştiririz.’’

Görüşme sabah'ın 04.50'ye dek sürmüştü. Fatih Terim, bu uzun gecenin sonunda yönetime tam olarak ‘‘evet’’ dememişti ama sorunların çoğu aşılmıştı. Terim villadan ayrılıken kapıdaki gazetecileri bir açıklama yapmıyordu ama Ali Dürüst, ‘‘Terim ile prensipte anlaştık. Bir iki görüşmeden sonra işi bitiririz’’ diye konuşuyordu. Mehmet Cansun'da ‘‘Bu iş bitti, prensipte anlaştık’’ diyordu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler