Pepsi su pazarına göz dikti

Hürriyet Haber
23 Aralık 2000 - 00:00Son Güncelleme : 23 Aralık 2000 - 00:01

Tamek Holding Yönetim Kurulu Başkanı Melih Sipahioğlu, Pepsi Cola'nın dünyanın tanınmış su markası Aqua-Fina ile ilkbahar aylarından itibaren Türkiye pazarına gireceğini bildirdi.

Sipahioğlu, Pepsi'nin Türkiye'deki üreticisi olan holdingin, şişe suyu pazarına da gireceğini, Türkiye'nin bu markayı beğeneceğini belirtti. Sipahioğlu, "Aqua-Fina, ABD başta olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde çok tanınmış ve tutulan bir marka. Bu markanın üretimi için gerekli hazırlıklarımızı yapıyoruz. Kış aylarında yatırım tamamlanmış olacak" dedi.

Aqua-Fina'nın yüksek teknoloji ile üretilip ambalajlandığını anlatan Sipahioğlu, Türkiye'de de bu yöntemin kullanılacağını söyledi. Ambalajlı suyun kalitesinde, kullanılan ambalajın niteliğinin önemli bir yer tuttuğunu kaydeden Sipahioğlu, "Ambalajın, suyun lezzetini ve doğal değerlerini etkilememesi ve son kullanma tarihine kadar değiştirmeden saklaması çok önemli. Bizim yatırımımızda da bu konu ağırlıkta" diye konuştu.

Melih Sipahioğlu, Tekirdağ'ın Çorlu ilçesindeki tesislerde başlayacak üretimin yaz aylarında Adana ve Ankara'daki tesislerde de sürdürülmesini planladıklarını dile getirerek, şu bilgiyi verdi:

"Üretim hedefimiz ilk yılda 2-3 milyon kasa olarak belirlendi. Ancak bu üretimi, pazarın markayı tanıyıp benimsemesi ile kısa sürede tüm taleplere yanıt verecek seviyeye çıkaracağız. Bu yatırım için 7-8 milyon dolar harcamayı planlıyoruz. 1,5 litrelik ambalaj yanında değişik boylardaki ambalajlarla da üretim yapacağız. Değişik şişe tipi ve kapak dizaynı ile bu markanın sevileceğini sanıyoruz. Yaz aylarında Türk su pazarında iddialı isimlerden biri haline geleceğimize inanıyoruz." (aa)

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı