İSTANBUL HABERLERİ

Pentagon Sözcüsü Davis, “Tüm tarafları IŞİD ile mücadeleye çağırıyoruz”

DHA
29.04.2017 - 12:50Son Güncelleme :
Pentagon Sözcüsü Davis, “Tüm tarafları IŞİD ile mücadeleye çağırıyoruz”
DHA

İstanbul, 29 Nisan (DHA) - ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü Albay Jeff Davis, ABD’nin Suriye’nin kuzey sınırında Suriye Demokratik Güçleri (SDG) ile birlikte hareket ettiğini doğrularken, bu durumun SDG’yi Türk Silahlı Kuvvetlerinden gelebilecek saldırılardan koruma sebebiyle olup olmadığı konusunda bir yorum yapmadı.
ABD zırhlı araçlarının SDG kuvvetleriyle birlikte devriye gezdiğine dair soruyu, “Suriye’nin kuzey sınırının tamamında stratejik ortağı olan SDG ile birlikte hareket eden ABD askerleri var. Hareket alanımıza sınır bölgeleri de dahil.” diyerek cevapladı.
Tüm tarafları IŞİD ile mücadeleye çağıran Davis, SDG’nin sadece Rakka ve Tabka’ya odaklanarak başka çatışmalara sürüklenmemesini istediklerini söyledi.
Görüntü Dökümü
Sosyal medyada paylaşılan ABD askerlerinin SDG ile birlikte görüntüleri

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Pentagon Sözcüsü Davis, “Tüm tarafları IŞİD ile mücadeleye çağırıyoruz” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Nisan 2017 tarihinde saat 12 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Pentagon Sözcüsü Davis, “Tüm tarafları IŞİD ile mücadeleye çağırıyoruz” haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı