Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Penny de bu yüzden Türkiye'den ayrıldı

Diana Taurasi'ye, dopingli madde kullandığı gerekçesiyle verilen tedbir kararının kaldırıldığını açıklanması ve Diana Taurasi'nin doping yapmadığının anlaşılması üzerine Basketbol Şubesi'nden sorumlu Yönetici Semih Özsoy bir açıklama yaptı.

Uğur DEMİRKIRDI, İstanbul-DHA
SON GÜNCELLEME

Olayı büyük "Büyük bir skandal" ve "Rezalet" olarak tanımlayan Semih Özsoy, "Biz oyuncumuzun suçsuz olduğunu ve ona inandığımızı söylemiştik" dedi.

Kararla ilgili açıklama yapan Semih Özsoy, "Biz inanıyorduk ve Hacettepe'de yanlış yaptığını kabul etti.Bize gelen haber federasyondan cezasının kalktığı yönünde. Bizim mağdur oluşumuz nasıl telafi edilecek? Onu bekliyoruz. Büyük zarar gördü oyuncumuz. Penny Taylor'u da kaybettik. Son savunmada da biz oyuncumuzun suçsuz olduğunu ve ona inandığımızı söylemiştik. Federasyon Başkanı gibi insanların daha ceza kesinleşmeden cezanın süresini bile konuşması nasıl izah edilecek?. Avrupa'da şampiyonluğa gidiyorduk. Büyük skandal ve rezalet, büyük bir ayıptır. Bunun telafisine gitmek zorundayız. Oyuncumuzun arkasında her zaman durduk. Taurasi'ye kapımız her zaman açık" dedi.

Öte yandan Taurasi'nin yakın arkadaşı olan ve Fenerbahçe'nin gücüne güç katan Avustralyalı yıldız Penny Taylor'ın Taurasi'nin başına gelen olaylardan dolayı Sarı-Lacivertli kulüpten ayrıldığı ortaya çıktı. Beşiktaş maçından sonra doping numunesi alınan ve F.Bahçe'nin itirazı üzerine, numune Basketbol Federasyonu tarafından Ankara Hacettepe yerine Köln'deki Laboratuvar'a gönderildi. Köln'den gelen test sonuçlarının ise temiz çıktığı ve doping olmadığı açıklandı. Ancak buna rağmen Türkiye'deki anlayışa kızan ve Taurasi'nin mağdur edildiğini dile getiren Taylor, protesto amaçlı Türkiye'den ayrıldı.

Taurasi ve Taylor'ın ayrılmasından sonra Fenerbahçe Angel McCoughty, Anete Zagota ve eski oyuncularından Tammy Sutton Brow'u transfer etti. Anna Vajda'nın sözleşmesi ise karşılıklı olarak feshedildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz