İSTANBUL HABERLERİ

Pendik'te okul duvarı yeşile büründü

DHA
31.03.2016 - 11:59Son Güncelleme :

Pendik'te okul duvarı yeşile büründü

DHA

İSTANBUL(DHA) PENDİK Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ''23 Nisan’a 23 Bin Fidan'' projesi Çamlık İlkokulu’nda düzenlenen törenle başladı. Proje kapsamında öğrencilerin yaptığı Yeşil Duvar’ın açılışı gerçekleştirilirken okulun yanındaki araziye 3 bin adet fidan dikildi.
''Pendik’e Yeşil Gelecek'' sloganıyla başlatılan ''23 Nisan’a 23 Bin fidan'' projesi, 2015 yılında en çevreci okul seçilen Çamlık İlkokulu’ndaki törenle başladı. Başta çocuklar olmak üzere çevre ve yeşil bilincinin toplumun tüm kesimlere yayılması amacıyla başlatılan proje kapsamında öğrencilerin atık şişelerden inşa ettiği Yeşil Duvar'ın açılışı gerçekleşti.
Açılış töreninde konuşan Belediye Başkanı Kenan Şahin öğrencileri tebrik ederek, “Yeşil konusunda önümüzdeki beş yılda dünya standartlarını yakalayacak bir şehre kavuşacağız. Bu süreçte en büyük destekçimiz her zaman olduğu gibi siz öğrenciler ve öğretmenler olacak” dedi.
DİKTİKLERİ BİNLERCE FİDANIN BAKIMLARINI YAPACAKLAR
Yeşil Duvar’ın açılışının ardından Pendik Belediyesi tarafından öğrencilere evlerinin bahçelerinde kendileri tarafından dikilmek üzere 1200 adet ıhlamur ağacı dağıtıldı. Fidanlarının görevlilerden teslim alan öğrenciler daha sonra Belediye Başkanı Kenan Şahin ile birlikte okullarının yanında bulunan araziye 1000 ıhlamur ve 2 bin adet fıstık çamı dikti.Fidabların bakımlarını öğrenciler kendileri yapacak.
BİRİNCİYE BİSİKLET HEDİYE EDİLDİ
İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytekin Yılmaz’ın da katıldığı törende,slogan yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi. Yarışmada “Sevgiyle dikilen fidanın meyvesi cennet kokar” sloganıyla birinci olan Ayşe Sena Varol’a bisiklet hediye edildi.
YABANCI ÇOCUKLAR AĞAÇ GETİRECEK
Öte yandan Çamlık İlkokulu’nda başlayan 23 Nisan’a 23 Bin fidan projesi kapsamında Pendik’teki cadde, sokak ve parklara ağaç dikimi gerçekleştirilecek. 23 Nisan’da gerçekleştirilecek etkinliklerde de vatandaşlara 3 bin adet ıhlamur fidanı dağıtılacak. Ayrıca 23 Nisan Çocuk Bayramı kapsamında Pendik’e gelecek yabancı çocuklar yanlarında getirecekleri kendi ülkelerine ait bitkilerle beraber 5 bin adet ağacı toprakla buluşturacak.
(FOTOĞRAF)
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Pendik'te okul duvarı yeşile büründü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2016 tarihinde saat 11 59’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Pendik'te okul duvarı yeşile büründü haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı