İSTANBUL HABERLERİ

Pendik Belediyesi’nde E-devlet Dönemi

IHA
18 Eylül 2015 - 14:24Son Güncelleme : 18 Eylül 2015 - 14:25

IHA

E-devlet uygulamasına 2012 yılından beri entegre olan Pendik Belediyesi, TÜRKSAT ile yaptığı işbirliği kapsamında belediye hizmetlerinde yeni bir uygulama başlattı. Proje kapsamında vatandaşlar çöp toplama saatlerini bile internet üzerinden takip edebilecek.
Pendik Belediyesi, TÜRKSAT ile gerçekleştirdiği işbirliği kapsamında e-devlet uygulamasında yeni bir döneme geçti. 2012 yılından bu yana vatandaşlara e-devlet hizmetini 7 başlık altında veren belediye, bundan sonra 22 başlık altında; askıdaki imar planından, çöp toplama saatlerine kadar vatandaşları e-devlet uygulamasıyla buluşturacak. Projenin tanıtımı, bugün Pendik Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi’nde, Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, TÜRKSAT A.Ş Genel Müdürü Prof. Dr. Ensar Gül, AK Parti İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı Kan ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleşti.
“VATANDAŞ BELEDİYEYE GELME ZAHMETİNDEN KURTULACAK”
Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada e-devlet uygulamasının belediyeciliğe entegre olmasının önemine dikkat çekti. Şahin, 22 başlık altında, her ay 10 bine yakın vatandaşın belediyeye gelme zahmetinden kurtulacağını belirterek, “Haziran 2012’den beri Pendik Belediyesi e-devlete entegre bir belediye. Ama tabii bugün çok farklı bir noktaya taşındık. Başladığımızda birkaç başlığımızı, e-devlete entegre etmiştik. Ama bugün geldiğimiz noktada bu 3 yıllık tecrübeyle, vatandaşın en çok aradığı ve en çok sorguladığı, 22 başlığı e-devlete entegre etmiş olduk. 10 bine yakın vatandaşımız her ay, e-devlet üzerinden bu hizmeti alarak belediyeye gelme zahmetinden kurtuluyor. Bunun TÜRKSAT açısından da, Pendik Belediyesi açısından da daha çok yaygınlaşması önemli. Madem bu hizmeti ortaya koyduk vatandaşımız bu hizmetten daha çok faydalansın. Diğer belediyelerimiz açısından da Pendik Belediyesi lokomotif bir belediye. Onlar da bu anlamda bu hizmetleri, e-devlet üzerinden sunabilmeyi talep edebilsin diye, TÜRKSAT üzerinden bir tanıtım programı yaptık. Ümit ediyorum ki, teknolojiyi iyi kullandıkça hem hizmetlerimizin kalitesi artacak, hem etkinliği artacak, hem daha şeffaf ve güvenilir olacak” şeklinde konuştu. Toplantıda bir konuşma yapan TÜRKSAT A.Ş Genel Müdürü Ensar Gül ise artık evlere yüksek hızlı internet götürülmesi gerektiğini söyleyerek, "İnternete bağlanmak doğal bir ihtiyaç haline geldi. Belediyelerin vatandaşların evlerine yüksek hızlı internet götürme konusunda yardımcı olmasını bekliyoruz " dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Pendik Belediyesi’nde E-devlet Dönemi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Eylül 2015 tarihinde saat 14 24’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Pendik Belediyesi’nde E-devlet Dönemi haberi güncellenecektir.

  İSTANBUL YOL DURUMU
  İstanbul3 DERECE
  Yol durumu »
  İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Ağustos 2017, Cuma
  • İmsak
   04:16
  • Guneş
   06:09
  • Öğle
   13:19
  • İkindi
   17:07
  • Akşam
   20:07
  • Yatsı
   21:45
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı