İSTANBUL HABERLERİ

Pendik Belediyesi muhtarlarla veri paylaşımı başlatıyor

AA / Sedat Savaş
06.01.2015 - 16:56Son Güncelleme : 06.01.2015 - 16:56

YEREL HABERLER İSTANBUL

AA / Sedat Savaş

İSTANBUL (AA) - Pendik Belediyesi, ilçedeki muhtarlarla veri paylaşımı konusunda işbirliğine gidiyor.

Uzun süre üzerinde çalışılan protokol ile belediye muhtarlara kendi mahallelerine ilişkin paylaşılabilir verileri açarak onların şikayet veya taleplerden haberdar olmasını sağlayacak. Ayrıca vatandaşlar da gerekli bilgileri belediyeye gitmeden muhtarlıklardan öğrenebilecek.

İlçedeki muhtarlarla bir araya gelen Pendik Belediye Başkanı Kenan Şahin, muhtarlar ile veri paylaşımı protokolünün, muhtarların kendi mahallelerine ait paylaşılabilir bilgilerden, şikayet veya taleplerden haberdar olmasını sağlayacağını belirtti.

Şahin, bunun bilgi güvenliği esası ile gerçekleştirileceğini ifade ederek, "Bu bilgileri vatandaşların hizmetine daha hızlı şekilde sunmak adına önemli bir proje. Lazım olan bilgiye en kısa sürede ulaşılmasını sağlayacak. Doğru veriye, hızlı, istenildiği zaman, istenildiği yerden ve kolayca ulaşılacak. Sadece muhtarlıktan değil sahadan da kolayca ulaşabileceğiniz şekilde bu verileri mobil haliyle muhtarlarımızın hizmetine sunacağız" diye konuştu.

- "Muhtarlıkların bilgisayarlarını yeniliyoruz"

Bu projede teknolojiyi kullanmanın da önemine dikkat çeken ve muhtarlıklardaki bilgisayarları da yenilediklerini kaydeden Şahin, "Pendik Belediyesi olarak bazı planları dijital ortamda askıya çıkardık. Bu planlar muhtarlıklarda da askıya çıkacak. Böylece vatandaşın hizmet ayağına gidecek. Ayrıca kentin coğrafi bilgi sistemi de muhtarların bilgisine sunulacak” dedi.

Etiketler:
  İSTANBUL YOL DURUMU
  İstanbul3 DERECE
  Yol durumu »
  İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
  24 Eylül 2017, Pazar
  • İmsak
   05:04
  • Guneş
   06:46
  • Öğle
   13:07
  • İkindi
   16:31
  • Akşam
   19:07
  • Yatsı
   20:36
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı