Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Penaltılarda Kanada güldü

25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları'nda (Universiade Erzurum-2011), bayanlar buz hokeyinde Kanada, normal süresi 1-1 sona eren maçta Finlandiya'yı 2-1 yendi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Cemal Gürsel Spor Kompleksi içindeki 500 kişilik salonda oynanan karşılaşmada, ilk periyot 0-0 beraberlikle sona erdi. Bu periyotta her iki takım da özellikle savunmada iyi bir performans çizince devre golsüz eşitlikle sona erdi.

İkinci periyodu ise Finlandiya 1-0 önde tamamladı. Oyunu Kanada sahasına yıkan Finlandiya bunun neticesinde de golü bularak bu periyodu önde geçmeyi başardı.

Son periyotta ise Finlandiya takımı 2. periyotta olduğu gibi yine savunmada kalmayı tercih etti. Özellikle ani akınlarla gol aramasına karşın bunda başarılı olamadı. Kanada ise skorun verdiği dezavantaj nedeniyle rakibinin üzerine yüklendi. Bu girişimlerinden maçın bitimine 1 dakika 30 saniye kala sonuç bulan Kanada 1-1 eşitliği sağladı. 3. periyot Kanada'nın 1-0 galibiyetiyle sona ererken karşılaşmanın normal süresi de 1-1 beraberlikle bitti.
Beş dakikalık uzatma bölümünde ise her iki takım da gol bulmak için çaba sarfetti. Ancak takımların bu çabaları sonuç getirmeyince, bu uzatma bölümü 0-0 eşitlikle sona erdi.

Uzatma dakikaları sonrasında penaltı atışlarına geçildi. Penaltı atışları sonucunda Kanada bir topu gole çevirince müsabakadan 2-1 galip ayrıldı.

Bu arada, buz hokeyi bayanlarda bugün yapılan karşılaşmalarla ilk gün müsabakaları da tamamlanmış oldu. Oyunlarda yarın ABD-Türkiye, Finlandiya-Büyük Britanya ve Kanada-Slovakya maçları yapılacak.

Bunları da Beğenebilirsiniz