« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Penaltılar TBMM'de

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

F.Bahçe-Samsunspor maçı sor önergesiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine getirildi. FP Samsun Milletvekili Musa Uzunkaya, Bakan Fikret Ünlü'ye <ı>‘‘Haksız penaltılarla ekiplerin mağlup edilmesi yanlışının önüne kim geçecek?’’ sorusunu yöneltti.

FP Samsun Milletvekili Musa Uzunkaya, 15 Aralık Cuma günü oynanan F.Bahçe-Samsun maçını, soru önergesiyle TBMM gündemine getirdi. Uzunkaya, Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Fikret Ünlü'nün yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı'na sunduğu soru önergesinde, sporda zaman zaman yaşanan ciddi haksızlıkların büyük kitlileri ve taraftarları rahatsız ettiğini belirtti.

Uzunkaya, şunları kaydetti: ‘‘Ferdi sporlarda şahıslar, takım sporlarında takımlar ve özellikle de futbolda haksız penaltılarla ekiplerin mağlup edilmesi yanlışının önüne kim geçecek, bu haksızlığa, açık ve net yanlış kararlara kurban edilen takımların hukukunu kim koruyacak?

HAKEMLİKTEN MEN EDİLSİN

F.Bahçe-Samsunspor maçına ait video görüntülerinin yetkili kurul ve hakem heyetleri tarafından inceletilip, net hakem hatalarının tespiti halinde hakemin bundan böyle hakemlikten men edilmesi ve maddi olarak cezalandırılması yolunda bir uygulamanın başlatılmasını, mevzuat yetersizliği varsa gerekli düzenlemelerin yapılmasını düşünüyor musunuz?’’

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz