« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Pemra'nın yüzü çeyrek finalde gülmüyor

Milli raket Pemra Özgen, Avustralya'nın Esperance kentinde yapılan ITF Kadınlar Turu etabında çeyrek finalde 2 numaralı seribaşı Olivia Rogowska'ya mağlup olmaktan kurtulamadı. Pemra, böylece bu sezon son oynadığı altı çeyrek finali de kaybetti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Avustralya'da yalaşık bir aydır ITF turnuvalarında raket sallayan Pemra Özgen, ülkenin batısındaki Esperance kentinde oynadığı 25 bin dolarlık mücadelede çeyrek finalde elendi. Özgen, 217 numarada bulunan 20 yaşındaki Avustralyalı Olivia Rogowska'ya 6-3, 7-6'lık sonuçla mağlup olmaktan kurtulamadı.

Dünya sıralamasında 301 numara bulunan Pemra, böylece 2011'de 25 bin dolarlık turnuva seviyesinde oynadığı çeyrek finallerde arka arkaya altıncı yenilgisini aldı. Geçen hafta da Darwin'de çeyrek finali kaybeden Özgen'in sezon içindeki tek yarı finali şubat ayında Bundaberg turnuvasında gelmişti.

Antalya'da yapılan 10 bin dolarlık ITF turnuvasında ise ikinci turu gören tek Türk tenisçisi Melis Sezer, Britanya'dan Francesca Stephenson'a yenildi. Rakibine 20 gün önce bir kez daha mağlup olan Melis, setleri 6-4, 7-5 kaybetti.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler