« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Pembe top futbolcuyu bozar mı?

Fransa Birinci Futbol Ligi’nde sezonun ikinci yarısındaki maçlarda pembe renkli topların kullanılacağının açıklanması, ilginç bir tartışmaya yol açtı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

FRANSA Birinci Ligi’nde (Ligue 1) sezonun ikinci yarısında pembe renkli topların kullanılacağı açıklandı. Ligue 1’den yapılan duyuruda, Puma firmasının pembe-beyaz bir top ürettiği ve bundan sonra maçların bu toplarla oynanacağı belirtildi. Topun teknik yapısı için 3.5 yıl çalışıldığı kaydedilen açıklamada, topların bu haftadan itibaren kullanılacağı ifade edildi. Peki, TFF de, Süper Lig’in resmi topunun pembe renkli olmasına karar verirse, futbolcuların tepkisi ne olur? Bu soruyu bizzat kendilerine sorduk ve bakın nasıl cevaplar aldık...

BİZİMKİLER PEMBE TOP İÇİN NE DEDİ

İlginç bir renk seçimi
Fransa Federasyonu gerçekten çok ilginç bir renk bulmuş. Türkiye’de kışın koyu, yazın da beyaz renk ağırlıklı toplar kullanılıyor. Fransa bir ilke imza attı.
Rüştü Reçber (Beşiktaş)

Golün rengi olmaz
Bu zamana kadar neredeyse tüm renkler denendi. Sıra pembeye gelmiş. Pembe renkli topla oynamak benim için problem değil. Golün rengi olmaz!
İbrahim Toraman (Beşiktaş)

Motivasyonumu düşürür...
İlginç bir seçim... Türkiye’de böyle bir renk olursa kimse sahaya çıkmaz. Pembe renkli top benim motivasyonumu düşürür. Fransa çok renkli olacak.
Batuhan Karadeniz (Eskişehir)

Forma ve şortlar da pembe olmalı
Pembe şort, pembe forma ve pembe kramponla oynarsak olur. Pembe benim için problem değil. Ancak camiada rahatsızlık yaratır mı bilemem.
Deniz Barış (Med. Park Antalya)

Top pembe diye vurmayacak mıyım!
Önemli olan futbol ekonomisi... Sarı topla oynadık, yeşil topla da oynadık. Bence renk önemli değil. Ben işimi yaparim. Top pembe diye vurmayacak mıyım?
Necati Ateş (Med. Park Antalya)

Gol atmak komik olur
Doğrusu pembe futbol maçlarında pembe renkli bir top kullanılacağı hiç aklıma gelmedi. Futbol için komik bir renk. Böyle bir topla gol atmak da komik olur.
Mert Nobre (Mersin İY)


Bunları da Beğenebilirsiniz