DİYARBAKIR HABERLERİ

Pembe Prenses kanser aracı Bismil'de

DHA
28.03.2017 - 11:57Son Güncelleme :
DHA

DİYARBAKIR, (DHA)-

DİYARBAKIR'ın Bismil İlçesi'ne gelen Türkiye Halk Sağlığı Kanser Daire Başkanlığı'na ait "Pembe Prenses Kanser Tarama" aracı'nı ziyaret eden Diyarbakır Halk Sağlığı Müdürü Dr. Fatih Mehmet Aslan ve beraberindeki heyet, burada verilen sağlık hizmetlerini yerinde inceledi.

Bismil'de kadınlara yönelik sağlık hizmetini yerinde inceleyen Diyarbakır Halk Sağlığı Müdürü Dr. Fatih Mehmet Aslan, "Türkiye Halk Sağlığı Kanser Daire Başkanlığı'na ait 'Pembe Prenses adlı kanser tarama' aracı, 40-69 yaş arası kadınlara meme kanseri taraması yapmak amacıyla Diyarbakır' a geldi ve şu anda Bismil ilçesinde hizmet vermektedir. Meme kanseri kadınlarda en sık görülen kanser türü olup, yaklaşık olarak 8 kadından biri risk altındadır. Oysa erken evrede yakalandığında meme kanseri artık tedavi edilebilir bir hastalıktır. 20 yaşından sonra ayda bir kez her kadının kendi kendini muayene etmesi, yılda bir kez doktora görünmesi ve 40-69 yaş arası kadınların da 2 yılda 1 kez mamografi çektirmesi önem arz etmektedir" dedi.

FOTOĞRAFLI 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Diyarbakır haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Diyarbakır ilinden Pembe Prenses kanser aracı Bismil'de hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2017 tarihinde saat 11 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Pembe Prenses kanser aracı Bismil'de haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı