« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Pellegrini bayrağı taşıyacak

2012 Londra Yaz Olimpiyat Oyunları'nın açılış seremonisinde, ülkesinin bayrağını taşımak istemeyen İtalyan milli yüzücü Federica Pellegrini, törenlerde bayrağı taşıyacağını, ancak ayakta beklemeyeceğini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Londra'da gelecek yaz yapılacak olimpiyat oyunları yaklaştıkça, oyunlarla ilgili konular da gündemde daha fazla yer bulmaya başladı.

Kısa bir süre önce, olimpiyatların açılış töreninde, ertesi gün havuza gireceği için bayrak taşımak istemediğini beyan ederek İtalyan kamuoyunda tartışmalara yol açan 23 yaşındaki milli yüzücü Pellegrini, önceki kararından vazgeçerek, bayrağı taşıyacağını açıkladı.

Pellegrini, yaptığı açıklamada, “Tamam, gelecek olimpiyat oyunlarında bayrağı ben taşıyacağım. Yalnız, sadece bayrak ile tur atacağım, ayakta beklemeyeceğim” dedi.

2008 Pekin Olimpiyat Oyunları'nda, 200 metre serbestte altın madalya kazanma başarısı gösteren Federica Pellegrini, daha önce verdiği bir demeçte, “Olimpiyatların açılışında bayrağı taşımak istemiyorum. Yorucu bir iş” demişti.
Pellegrini'nin bu kararı İtalya'yı ikiye bölmüş ve tartışmalara neden olmuştu. Pellegrini'ye tepki gösterenlerin arasında yer alan, İtalyan bayrağını 1996 Atlanta Olimpiyat Oyunları'nda taşıyan eski milli eskrimci Giovanna Trilli, bayrağı taşımanın olimpiyatlarda madalya kazanmakla eş değer olduğunu ifade etmişti.

Başarılı yüzücünün bayrak taşımama yönündeki ilk kararı, internetteki sosyal ortamlardan “twitter”da da büyük tartışmaya yol açmış ve Pellegrini takipçilerinin “Bayrağı taşımak onurdur” ve “Olimpiyatta bayrağı taşımak istemiyorsun, yüzmeye Madagaskar'a git” şeklindeki tepkilerini dile getirdikleri gözlenmişti.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz