MALATYA HABERLERİ

Pelit, Ahmet Hakan’a Yapılan Saldırıyı Kınadı

IHA
01.10.2015 - 12:54Son Güncelleme :

YEREL HABERLER MALATYA

IHA

Hürriyet Gazetesi Yazarı Ahmet Hakan’ın evinin önünde uğradığı saldırının ardından yazılı bir açıklama yapan Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti (MGTC) Başkanı Mikail Pelit, “Son aylarda gerek siyasilerin gerekse bir grup medyanın hedef göstermesiyle Hürriyet gazetesi hedef haline gelmiştir. Dün gece karalık güçlerin Ahmet Hakan’ın nezdinde medyaya saldırmalarını şiddetle ve nefretle kınıyoruz” dedi.
Pelit, “Hürriyet Gazetesi Köşe Yazarı Ahmet Hakan’a yapılan saldırı, son dönemde medyaya karşı tahrikin bir sonucu olduğunu biliyoruz. Özellikle son aylarda gerek siyasilerin gerekse bir grup medyanın hedef göstermesiyle Hürriyet gazetesi hedef haline gelmiştir. Dün gece karalık güçlerin Ahmet Hakan’ın nezdinde medyaya saldırmalarını şiddetle ve nefretle kınıyoruz. Basın üzerinden uygulanmaya çalışılan baskı ve şiddeti mazur göstermeye çalışanlar unutmasınlar ki bir gün bu şiddet kendilerine de dönecektir. Saldırıyı gerçekleştiren karanlık kişilerin tüm bağlantılarının araştırılmasının ve kamuoyuyla açıklanmasını bekliyoruz. Siyasi iktidarın bu saatten sonra üzerine görev ve sorumluluğun hassasiyetle yerine getirmemesini bekliyoruz. Tüm kesimlerden, Ahmet Hakan ve medyaya yapılan saldırıyı yüksek sesle kınamalarını bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden Pelit, Ahmet Hakan’a Yapılan Saldırıyı Kınadı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Ekim 2015 tarihinde saat 12 54’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Pelit, Ahmet Hakan’a Yapılan Saldırıyı Kınadı haberi güncellenecektir.

MALATYA NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:45
 • Guneş
  07:29
 • Öğle
  12:32
 • İkindi
  15:00
 • Akşam
  17:15
 • Yatsı
  18:47
Sayfa Başı