MALATYA HABERLERİ

Pelit, “24 Temmuz, Türk Basını Açısından Çok Önem Taşıyor”

IHA
24.07.2015 - 13:58Son Güncelleme :

YEREL HABERLER MALATYA

IHA

Basında sansürün kaldırılışının yıl dönümü dolayısıyla bir açıklama yapan Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti Başkanı Mikail Pelit, “24 Temmuz Basın Bayramı, Türk basını açısından çok önem taşıyor” dedi.
Basından sansürün kaldırılması manasını taşıyan basın bayramını kutlamanın sevincini yaşadıkları ifade eden Başkan Pelit, “Malatya’da ve tüm Türkiye’de türlü zorluklara katlanarak halkımızın haber alma özgürlüğünü etkin bir şekilde kullanabilmelerine hizmet eden çok değerli basın mensubu arkadaşlarımın Basın Bayramlarını en hasbi duygularımla tebrik ediyorum. 24 Temmuz Basın Bayramı hakikaten Türk basını açısından çok önem taşıyan bir gündür. Gazetecilerin üzerilerindeki baskının, sansürün kaldırılması ile insanımızın haber alma noktasındaki eksikliklerinin giderilmesi ile demokrasi ve özgürlük açısından çok büyük bir adım atılmış ve bu bayrak elden ele geçerek günümüze kadar ulaştırılmıştır. Basın mensubu arkadaşlarımın bayramlarını kutlarken bugüne kadar bu bayrağı getiren emektar basın mensuplarına da teşekkür ediyor, dar-ı bekaya intikal edenlere de Cenâb-ı Allah’tan rahmet diliyorum” diye konuştu.
Yerel medyanın önemine dikkat çeken Mikail Pelit, “Memleketimizle ilgili haberlere ulaşma haklarını ulusal medya vasıtasıyla kullanan halkımız kendilerini bazen daha çok ilgilendiren haberlere de daha detaylı bir şekilde yerel medya sayesinde ulaşabilmektedir. Dolayısı ile yerel medyanın bölgesel açıdan önemi büyüktür ve giderek büyümektedir. Yerel medya, yerel demokrasinin varlığı açısından çok kritik bir önem taşımaktadır. Malatya’mızda hemşehrilerimizin bu ihtiyaçlarına cevap verebilmek için gece gündüz demeden koşturan saygıdeğer meslektaşlarımın da bu bayramlarını özellikle tebrik ediyor emekleri için teşekkür ediyorum” sözlerini kaydetti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden Pelit, “24 Temmuz, Türk Basını Açısından Çok Önem Taşıyor” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Temmuz 2015 tarihinde saat 13 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Pelit, “24 Temmuz, Türk Basını Açısından Çok Önem Taşıyor” haberi güncellenecektir.

  MALATYA NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Ekim 2017, Pazartesi
  • İmsak
   04:59
  • Guneş
   06:36
  • Öğle
   12:22
  • İkindi
   15:23
  • Akşam
   17:47
  • Yatsı
   19:12
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı